У минулу неділю по всій Україні відбулося голосування по виборах Президента. Звичайно ж, активно голосували і жителі Кобеляцького району. З точки зору правоохоронців, день голосування був дуже спокійним. У всякому випадку, серйозних порушень виборчого законодавства зафіксовано не було.
Взагалі, цьогорічні вибори були досить спокійними. Попри мегабайти компроментуючої інформації, яку кандидати «злили» один на одного, до відвертого криміналу у виборчій боротьбі справа не доходила. У всякому випадку, повідомлень про спроби фальсифікації результатів голосування не було.
З 31 березня по 2 квітня до поліції надійшло 2690 заяв та повідомлень, пов’язаних із порушеннями виборчого процесу в Україні. За цими фактами розпочато 71 кримінальне провадження.
З них найбільше: у Дніпропетровській області — 356, у Києві — 317, Донецькій області — 264, Одеській — 222, Харківській — 218, Полтавській — 124, Київській — 116, повідомляє Департамент комунікації МВС України.
«Зазначені факти здебільшого пов’язані з незаконною агітацією — 152, фотографуванням бюлетенів — 149, підкупом виборця — 61, пошкодженням бюлетеня — 39, неправдивими повідомленням про замінування — 18, спробою винесення бюлетеня з дільниці — 13», — заявили в МВС. Крім того, органами поліції складено 50 адміністративних протоколів.
За повідомленням співробітників Кобеляцького райвідділу поліції, у день виборів до них надійшло чотири повідомлення про нібито порушення виборчого законодавства.
Під час перевірки виявилося, що один чоловік не виявив себе у списках для голосування. Але він не був прописаний у цій місцевості, тому й не був внесений до списку виборців.
У другому випадку чоловік без певного місця проживання вирішив проголосувати без паспорта. Звичайно, бюлетень йому не видали.
У двох випадках, котрі сталися на виборчих дільницях у Кобеляках та Підгорі, члени виборчих комісій передчасно почали заповнювати протоколи щодо результатів голосування. Ще до двадцятої години вечора туди були внесені всі дані і підписи членів комісій. Не вистачало лише цифр. Поліцейські за цими двома фактами проводять розслідування.
А Павло Гунжель, довірена особа одного із кандидатів на президентських виборах, під час телефонної розмови з цього приводу наголосив, що буде добиватися, аби поліцейські відкрили кримінальні провадження.
Швидше за все, члени комісій не мали ніякого злого умислу. Вони просто намагалися зекономити свій час і почали оформляти документи раніше, аніж передбачено законодавством і процедурою. Але факт залишається фактом.
Поліцейські знайшли чергового «кулібіна»
Житель Світлогірського вирішив застосувати свої вміння та знання для виготовлення саморобної зброї. Його хист будуть оцінювати згідно з однією із статей Кримінального кодексу.
12 березня співробітники Кобеляцького відділу поліції провели санкціонований обшук у домогосподарстві 48-річного мешканця Світлогірського. Поліцейські знайшли в цього чоловіка зброю. Якщо говорити мовою протоколу, «предмет схожий на саморобний пристрій для стрільби». Самопал вилучили і направили на експертизу. Екперти через кілька днів дали заключення про те, що предмет «виготовлений саморобним способом по типу нестандартної дульно зарядної гладкоствольної зброї».
Світлогірський «кулібін» пояснив, що зброю він виготовив особисто із підручних матеріалів. А необхідна вона йому для самозахисту.
«Кулібіну» оголосили про підозру по частині 1 статті 363 Кримінального кодексу України. А санкція цієї статті передбачає, що сільський умілець ризикує демонструвати свої навички в місцях позбавлення волі. І досить довго – від 2 до 5 років.
29 березня співробітники поліції неподалік села Вільхуватка зупинили вантажний автомобіль «Газель», у кузові якого виявили кубометр спиляних дрів. Власник вантажівки громадянин Б. не зміг пояснити походження деревини. Документів на неї у нього звичайно ж не було. У ході перевірки поліцейські встановили, що кубометр ясеня громадянин Б. викрав із лісопосадки, що поряд із селом Деменки.
Проводиться подальша перевірка, у ході якої буде вирішене питання про відкриття кримінального провадження