Ментівські війни: кобеляцький варіант (відео)

Ментівські війни: кобеляцький варіант

У ніч із 4-го на 5-те квітня у Кобеляках, на території автозаправного комплексу «WOG», сталася подія, котра може претендувати на статус якщо не надзвичайної, то неординарної по меншій мірі. Співробітники Кобеляцького райвідділу поліції гуртом «пакували», тобто, затримували, із застосуванням спецзасобів свого колишнього колегу, а зараз начальника Новосанжарського відділення поліції Андрія Полонського.

Коли знімальна група «ЕХО» прибула на місце події, шоу було в розпалі. Кілька поліцейських намагалися силоміць посадити у службовий автомобіль Полонського. Але їм не вдавалося цього зробити, при тому що руки начальника Новосанжарського відділення поліції були вже у кайданках. Відеокамера зафіксувала перебування на місці події Сергія Джулая та Юрія Стеценка, начальника й заступника Кобеляцького райвідділу поліції. Але чи то побачивши журналістів чи з іншої причини, вони сіли у «джип» Стеценка і покинули територію автозаправного комплексу, де відбувалося дійство.

Дещо забігаючи наперед, потрібно зазначити, що через декілька хвилин автор статті спробував телефоном зв’язатися з Сергієм Джулаєм. Але той не відповів на дзвінок. У райвідділі поліції, куди ми теж завітали, черговий, який виглядав розгубленим, повідомив, що Джулай відпочиває вдома. Хоча вікна в кабінеті начальника поліції світилися, а перед будівлею стояв «джип» Стеценка.

…Поліцейським так і не вдалося посадити в автомобіль свого колегу. Зрештою він вирвався і дав імпровізоване інтерв’ю для преси. Від Полонського було чутно запах алкоголю. Він і сам розповів, що відпочивав у одному із заміських кафе. П’яним за кермо Андрій Полонський  нібито не сідав. За кермом перебував співробітник поліції у формі. Він і привіз начальника Новосанжарського відділення на автозаправку. Свідки розповіли нам, що майже одночасно на WOG під’їхали і Стеценко із Джулаєм. Між керівниками поліцейських підрозділів виник конфлікт. Свідки говорять, що Полонського спровокували. Конфлікт перейшов у «гарячу» фазу, у дію пішли руки. У один із моментів Андрій Полонський порозбивав вікна в службовій «сімці».

У інтерв’ю для преси Полонський висловив обурення неправомірними, за його словами, діями колег. Він сказав, що не вчиняв жодного правопорушення, тим більше — злочину. Під час «затримання» він кілька разів вигукнув «Джулай ніяк не наїсться».

Коли пристрасті дещо уляглися, кобеляцькі поліцейські зняли кайданки із рук Полонського. А він уже почав, чи то вимагати, чи то просити, аби відео та публікація в газету, без погодження із ним, не були оприлюднені.

Отакі у Кобеляках почалися «ментівські війни». Але якщо у популярному серіалі все відбувається досить драматично, то у райцентрі дійство більш схоже на дешеву комедію.

 

Що ж сталося і як події будуть розвиватися далі?

Немає сумнівів у тому, що два начальники зранку або вже й уночі помирилися, зрозумівши, що «влипли» у дуже неприємну для них історію. До редакції зранку надійшло кілька пропозицій не оприлюднювати відео та публікацію в газеті. Вони були відхилені. Далі, швидше за все, один, а той обидва керівники «ляжуть на больничку». Вони раптово занедужають. Можуть бути відправлені в термінові відрядження. Ціль одна — перечекати і виробити тактику своєї подальшої поведінки.

Чому виникла «війна»? Поки що у редакції є три версії. Перша — начальники не поділили сфери впливу і комерсантів, яких будуть «доїти». Не відкрию ні для кого секрету із того, що у новій реформованій поліції, як і в колишній корумпованій, живе і квітне практика збору коштів із підприємців, які мають певні проблеми з законом. «Доють» в основному тих, хто збирає металобрухт, випилює ліс  і дрібних та середніх фермерів. «Великі» аграрії давно мають «кришу» в інших силових структурах.

Версія друга. У Полонського виник конфлікт із Кишляном. Нібито той образив когось із близьких Андрія. На фоні алкоголю він почав з’ясовувати стосунки із кобеляцьким колегою, навіть вдарив його. За того заступився Джулай. І відбулося шоу.

Версія третя. Джулай через свою довірену особу, співробітника Кобеляцького райвідділу Кишляна, який, до речі, фігурує у кримінальній справі за фактом смерті людини, «наїхав» на батька Полонського. У того теж «попросили» грошей на «ремонт автомобіля». Про аналогічну історію ми вже писали у статті під назвою «Робін Гуди «просять» грошей». Навіть перевірку відділ внутрішньої безпеки Нацполіції починав. Чим вона закінчилася — не важко здогадатися.

Тим більше, що за інформацією, яку надали редакції, керівництво Полтавського обласного Управління Нацполіції «в курсі» справ своїх кобеляцьких підлеглих. Але закриває на це очі.

Узагалі, зранку після «вогівського побоїща» до редакції почала надходити інформація, від якої стає трішки не по собі. Ми розуміємо, що в інформаторів є свої рахунки із Сергієм Джулаєм і його колегами. Та все ж… Публікуємо отримані дані зважаючи на їх величезну суспільну значимість.

Нібито Джулай уже «завів» у Кобеляцький районі «своїх» злодіїв, які почали грабувати заможних кобелячан. Така практика взагалі є поширеною. Щось схоже відбувалося і при Василю Овчаренку, екс-начальнику Кобеляцького райвідділу, який згодом став фігурантом кримінальної справи, пов’язаної з хабарництвом. Редакції навіть надали прізвища злодіїв та номери автомобілів, на яких вони пересуваються районом.

Ось така реформована поліція. Автор статті чудово усвідомлює наслідки оприлюдненої інформації. Вона надходила до редакції протягом досить тривалого проміжку часу. Але фактів і доказів не вистачало. Їх і зараз не вистачає. Адже «дійні корови» мовчать і чекають, що до них на велосипеді приїде Президент і усіх врятує.

 

P. S. У автора було і залишається кілька версій причина нападу на нього 7 грудня 2019 року. Одна із них — «ментовська» провокація. Далі може бути помста.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»


5 квітня, 14:16 | Кобеляки | Цікаве1. 1juriy / 5 квітня, 20:36
Професійно.До матеріалу ні додати ні відняти.Все по суті.Таким і має бути журналіст.
2. arturwanga / 5 квітня, 21:17
В десяточку, так воно i е .
3. ИВЕН / 6 квітня, 07:29
1.1juriy
«Професійно.До матеріалу ні додати ні відняти.Все по суті.Таким і має бути журналіст.
»


Іщо-чи буде хоч якась реакція з вищої інстанції
4. orakul / 6 квітня, 08:47
3.ИВЕН
« буде хоч якась реакція з вищої інстанції»

Ясно, ще нікому нічого не буде. Хто ж стане підривати авторитет поліції і єдність її рядів на порозі другого туру виборів і можливих протистоянь у суспільстві та між МВС і АП. А от при товаришу Сталіну обидва б начальники поїхали попиляти лісу. Потім їхні онуки стили б "жертвами сталінізму" і активістами в боротьбі за свободу, незалежінсть, гендерну рівність і Пепсі з хот-догом.
5. микола козак / 6 квітня, 10:53
Хочу звернутись до пана Філоненка , щоб повідомив читачам , як до цього випадку віднеслась районна і міська влада , адже за події на території міста і району несе відповідальність місцева влада.Хотілося б знати , чи звернулась до мвс голова райадміністрації , чи міський голова з вимогами привести до порядку поліцейських , як у Кобеляках , так і в Нових Санжарах.Судячи з відео , це були бандитські розбірки і важко уявити як ці поліцаї могли поводитисьт з простим смертним.Це якраз свідчить і про боротьбу з корупцією , і про реформи поліції.Тож чекатимем Вашого інтерв’ю з міським головою і головою райадміністрації , як вони долають корупцію.
6. orakul / 6 квітня, 12:28
5.микола козак
«як вони долають корупцію.»

Та хто б же її долав, ту корупцію. Гебельс ще в 1939 році заповідав: "Поощрять слабость и коррупцию. Так лучше всего управлять покоренными народами».
А Гітлер, який є, за висловляванням нашого голови ВРУ Парубія, заснновником європейської демократії, у 1942 році проголошував : "Задача этих народов обслуживать нашу экономику". Ну все збулось ы все очевидно. Чого цього народ не бачить, то вже питання десяте. Видать осліп, чи оглух. З цього приводу є гарний хвільм, але, якщо дам ссилку то адмін і комент видалить. Подивимось на обставини, може і помістю ссилку пізніше.
7. Чудо Юдо / 6 квітня, 13:11
Коментар видалено за порушення пункту 2.5 Правил користування сайтом
8. Filon / 6 квітня, 13:13
5.микола козак
«Судячи з відео , це були бандитські розбірки і важко уявити як ці поліцаї могли поводитисьт з простим смертним»

Тут Миколо із Вами погоджуюся на сто відсотків. І дякую за ідею. Звернемося, зробимо.
9. Седой / 6 квітня, 13:30
Побольше бы Украине таких Филонов
10. ИВЕН / 6 квітня, 14:24
P. S. У автора було і залишається кілька версій причина нападу на нього 7 грудня 2019 року. Одна із них — «ментовська» провокація. Далі може бути помста.

В даній ситуації потрібно звернутися в Державну Прокуратуру УКРАЇНИ про загрозу вашого життя....і про сприянню ВАШОЇ безпеки....
11. orakul / 6 квітня, 17:03
7.Чудо Юдо
«Пройшли вибори, в результаті якого у ТОП вийшли два єврея.
А від Оракула тиждень ні слуху не духу »

Так вам же, як об стінку горохом. Хоча, ти вже почав бачити очевидне - це вже плюс.
12. ИВЕН / 6 квітня, 21:55
Посилання на exo.in.ua-в санжарах уже новий начальник-???
13. Малой / 7 квітня, 18:37
Коментар видалено за порушення пункту 2.9 Правил користування сайтом
14. Beri Mor / 7 квітня, 18:53
Коментар видалено за порушення пункту 2.9 Правил користування сайтом
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації