Одним із питань, що бурхливо обговорювалось на останній міській сесії, була реконструкція парків у Кобеляках.
За словами очільника міської ради, попередньо члени виконкому прийняли рішення провести благоустрій парку Перемоги. По-перше, встановлять лавки та замінять існуючі на нові. По-друге, доріжки в парку освітлять. І не лише на відрізку, що сполучає площу Перемоги і автовокзал, а по всьому периметру. По-третє, крони дерев очистять від сухого гілля. По-четверте, установлять дитячий ігровий майданчик. По-п’яте, відремонтують парапет навколо парку. Роботи мають завершити до кінця квітня.
Зі слів Олександра Копельця, інспектор із благоустрою вручив кілька приписів підприємцям, які мають магазини на площі Перемоги. Вони пристроюють до своїх приватизованих будівель котельні, займаючи територію парку. Також висипають під дерева попіл. Над усуненням цих порушень працюватиме адмінкомісія.
Дивіться відео «Реконструкція Парку перемоги»
Щодо парку Центральний, то міська рада вже розпочала роботи з реконструкції правої частини. Зараз завозиться земля для вирівнювання території. Тут побудують доріжки, установлять лавки.
— Із двох сторін розмістимо підприємців з батутами й надувними гірками, — сказав міський голова. — Через цю частину парку проходять водо- і газопроводи, лінії зв’язку. Завдяки старанням нового керівника РЕСу, високовольтну лінію замінять на ізольований кабель. Роботи проведемо до Дня міста.
Як повідомив Олександр Копелець, у парку Богдана Хмельницького більшість дерев перевищили граничний вік. Особливо — клени і акації. Тому міська рада пропонує поетапно видаляти аварійні старі дерева, розділивши парк на чотири частини (по одній у рік). На території, де росли дерева, викорчувати пеньки, завезти ґрунт і засіяти її травою.
Свою пропозицію вніс депутат Олег Сіроштан. Він погодився, що сухі гілки є в парку Богдана Хмельницького. Але старих дерев вистачає і в Перемоги. Тільки там депутатам пропонують прийняти рішення про кронування від сухого гілля.
— Можливо, у частині парку, де знаходиться церква і будівля колишнього кафе, варто провести вказані вами роботи, — погодився Сіроштан. — Але іншою частиною постійно користуються жителі. Найбільше — мами з дітками. Вони ховаються тут від спеки. У Центральному насадили молоді дерева, які поки що не дають нормальної тіні. Тобто, у центрі міста немає, де захиститись від сонця. Краще реконструювати доріжки в Богдана Хмельницького. А видаляти дерева, коли в Центральному буде нормальна тінь.
Олександр Копелець нагадав, що відомі випадки, коли через несприятливі погодні умови дерева викорчовувало з корінням. І додав, що роботи в парку розпочнуться лише після громадського обговорення.
Міський голова поставив на голосування проект, підготований до сесії. Депутати проголосували за нього. Тому за пропозиції, озвучені Сіроштаном, ніхто не голосував, а депутат залишив зал засідань.
Сергій Галушко пояснив голові і присутнім, що питання, яке щойно досить довго обговорювали, не належить до повноважень сесії. Згідно постанови Кабміну №1045, питання видалення дерев, кущів і квітників на території населених пунктів знаходиться у віданні виконавчого комітету. Та видаляти старі дерева можна лише маючи проект, що передбачає насадження нових. Тоді з екологами не виникне ніяких проблем. І не буде необхідності виносити питання на громадське обговорення, так як не йтиме мова про погіршення екологічної ситуації. Це звичайна планова робота.