Роботи з розчищення водойми проводитиме шляхо-ремонтна організація, що будуватиме дорогу поряд із селом Красне.
Як відомо, на території Кобеляцького району триває грандіозне будівництво нової бетонної автодороги, що отримала статус національної. Автошлях з’єднуватиме місто Дніпро і Решетилівку, а проходитиме через Царичанку і Кобеляки. Згідно проекту, дорога оминатиме населені пункти, аби створити зручності як для водіїв, так і для жителів самих населених пунктів. Крім укладання самого покриття, дорожники мають звести розв’язку, шляхопровід та міст через річку Ворскла. Будівництво перших двох споруд триває в Бутенках, остання з’явиться поряд із Кобеляками.
Для реалізації дорожніх проектів виконавцям робіт необхідні земля, пісок і глина. Поряд немає кар’єрів, звідки можна було б возити ці будівельні матеріали. Точніше, немає дозволів на їх видобуток. Хоча спроби видобувати корисні копалини були. Із цього приводу проти дорожніх організацій порушені кілька кримінальних справ. Тому дорожники вирішили йти іншим шляхом. Вони готові розчищати річки та ставки, що знаходяться поблизу будівництва майбутнього автошляху, а добуту земельну суміш використовувати для власних потреб. Наприклад, пропозицію від турецької фірми «Онур» щодо розчищення 5 кілометрів річки Кобелячок отримала Кобеляцька міська рада. А на території Сухинівської сільради ця ж компанія готова почистити ставок.
26 березня у системі електронних закупівель Прозорро з’явилась тендерна пропозиція від Служби автомобільних доріг. Організація замовила проект для влаштування водойми поблизу села Сухинівка, з метою покращення її водного режиму. Вийнятий ґрунт перемістять у насип земляного полотна автомобільної дороги Н-31 при будівництві обходу села Красне. Вартість проекту становить 518 604 гривні. Переможцем тендеру став Регіональний офіс водних ресурсів у Полтавській області. Згідно договору, виконавець має виготовити проект протягом ІІ кварталу цього року, тобто — до кінця червня.
Сухинівський сільський голова Ігор Рябека розповів, що йому відомо про наміри будівельної організації розчистити ставок:
— Справа в тому, що почистити водойму планували ще керівники сільгосппідприємства «Лісне». На початку 2000‑х років навіть замовили відповідний проект. На той момент вартість робіт склала б 2 000 000 гривень. У минулому році я показав цей документ на сесії сільської ради. Ми проговорили з депутатами, що було б добре, аби нам знайти інвестора, який погодиться виконати роботи. І от Служба автомобільних доріг залучила компанію «Онур». Спеціалісти обласного управління водних ресурсів припустили, що ставок вдасться поглибити від 2 до 4 метрів. Зараз водою він наповнюється лише навесні. Після розчищення інвестори мають створити біля водойми зону відпочинку, посадити дерева. У нас функціонує мисливсько-рибальське товариство «Ремез», то добре було б запустити в ставок рибу і птицю. Та про це говоритимемо вже після того, як Служба автодоріг представить нам робочий проект.