Сухинівський ставок мають почистити

Сухинівський ставок мають почистити

Роботи з розчищення водойми проводитиме шляхо-ремонтна організація, що будуватиме дорогу поряд із селом Красне.

Як відомо, на території Кобеляцького району триває грандіозне будівництво нової бетонної автодороги, що отримала статус національної. Автошлях з’єднуватиме місто Дніпро і Решетилівку, а проходитиме через Царичанку і Кобеляки. Згідно проекту, дорога оминатиме населені пункти, аби створити зручності як для водіїв, так і для жителів самих населених пунктів. Крім укладання самого покриття, дорожники мають звести розв’язку, шляхопровід та міст через річку Ворскла. Будівництво перших двох споруд триває в Бутенках, остання з’явиться поряд із Кобеляками.

Для реалізації дорожніх проектів виконавцям робіт необхідні земля, пісок і глина. Поряд немає кар’єрів, звідки можна було б возити ці будівельні матеріали. Точніше, немає дозволів на їх видобуток. Хоча спроби видобувати корисні копалини були. Із цього приводу проти дорожніх організацій порушені кілька кримінальних справ. Тому дорожники вирішили йти іншим шляхом. Вони готові розчищати річки та ставки, що знаходяться поблизу будівництва майбутнього автошляху, а добуту земельну суміш використовувати для власних потреб. Наприклад, пропозицію від турецької фірми «Онур» щодо розчищення 5 кілометрів річки Кобелячок отримала Кобеляцька міська рада. А на території Сухинівської сільради ця ж компанія готова почистити ставок.

26 березня у системі електронних закупівель Прозорро з’явилась тендерна пропозиція від Служби автомобільних доріг. Організація замовила проект для влаштування водойми поблизу села Сухинівка, з метою покращення її водного режиму. Вийнятий ґрунт перемістять у насип земляного полотна автомобільної дороги Н-31 при будівництві обходу села Красне. Вартість проекту становить 518 604 гривні. Переможцем тендеру став Регіональний офіс водних ресурсів у Полтавській області. Згідно договору, виконавець має виготовити проект протягом ІІ кварталу цього року, тобто — до кінця червня.

Сухинівський сільський голова Ігор Рябека розповів, що йому відомо про наміри будівельної організації розчистити ставок:

— Справа в тому, що почистити водойму планували ще керівники сільгосппідприємства «Лісне». На початку 2000‑х років навіть замовили відповідний проект. На той момент вартість робіт склала б 2 000 000 гривень. У минулому році я показав цей документ на сесії сільської ради. Ми проговорили з депутатами, що було б добре, аби нам знайти інвестора, який погодиться виконати роботи. І от Служба автомобільних доріг залучила компанію «Онур». Спеціалісти обласного управління водних ресурсів припустили, що ставок вдасться поглибити від 2 до 4 метрів. Зараз водою він наповнюється лише навесні. Після розчищення інвестори мають створити біля водойми зону відпочинку, посадити дерева. У нас функціонує мисливсько-рибальське товариство «Ремез», то добре було б запустити в ставок рибу і птицю. Та про це говоритимемо вже після того, як Служба автодоріг представить нам робочий проект.


Автор: Сторінку підготував Олександр ДІДЕНКО


18 квітня, 16:27 | Кобеляки | Суспільство

1. Slavko / 19 квітня, 00:37
Яке ж тільки брехло цей сухинівський сільський голова Ігор Рябека ! То він брехав про якісь казкові нібито документи "для розчищування лісосмуг", то брехав про якісь міфічні громадські організації, що будуть землі "розлудювати", тепер уже якийсь ставок йому приснився !.. Може це він щось переплутав. Його депутати чомусь сном-духом нічого не чули ні про який ставок, ні на якій сесії... Може, це він з своєю землячкою – краснянською головою Анною Зайченко говорив про ставок ? Бо вона ж на ділі знає, як із "Онуром" домовлятись, як вона розказувала про це Філоненку у "неофіційній обстановці"... Там, торік, у її Соснівці Онур мигом ставок викопав! Тільки про дозволи хлопці забули, як звичайно, і не отримали жодного. А перед тим – у Бутенках копались, так кажуть, Гунжель паразіт не дав, прогнав їх... (???) Так чи воно Онур, чи воно може чийсь дурний Кнур вискочив та бігає і кругом риється по всьому району ?! А тепер і в Сухинівку прибіг тепер там буде ритися ?.. Нічого не зрозуміло. Де тієї правди шукать ?..
2. ИВЕН / 19 квітня, 07:56
а добуту земельну суміш використовувати для власних потреб

добродію-дорога біля Красної і так «пливе» від того що насип мокрий і глеїстий грунт виконє роль "підошви".
Єсть технічні норми...і їх потрібно дотримуватися....
3. Slavko / 19 квітня, 10:50
2.ИВЕН
« земельну суміш використовувати для власних потреб

добродію-дорога біля Красної і так «пливе» від того що насип мокрий і глеїстий грунт виконє роль "підошви".
Єсть технічні норми...і їх потрібно дотримуватися....»

Отож бо ! Сухинівський голова Рябека спонсора то собі вже знайшов, а ви, люди дивіться і думайте, що то буде за нова автодорога, який буде під нею насип і куди він попливе, якщо вони на нього спочатку крали пісок то тут, то там, а тепер накопають і привезуть сумнозвісного сухинівського глею або торфу з найглибшого болота ?!! Особливо, коли його підтопить хоч трохи, як років 20 назад хоча б. Он на німецькому відео подивіться, як німці їхали у сорок першому і застрягли десь не то на Заворсклі, чи десь під Сухинівкою, відразу, як тільки Ворсклу переїхали. Ото і ми так будемо їздити! І дуже довго їздити, якщо євреїв переживем!..
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації