Цього тижня «Агрофірма «Добробут» уже четвертий рік бере участь у Дні навколишнього середовища. Серед заходів — висаджування молодих дерев та прибирання біля «підшефних» соціальних об’єктів.
15 квітня у рамках заходів до Дня навколишнього середовища працівники «Агрофірми «Добробут» висадили сотню берізок. 65 з них висадили у селі Лутовинівка Козельщинського району, заклавши своєрідний сквер на місцевому стадіоні. Ще частину — на території Козельщинського ліцею та в селі Задовга.
Для цього два роки компанія працює з Кобеляцьким лісництвом.
Сьогодні працівники «Добробуту» побілують дерева та приберуть територію у Бреусівці біля дитячого майданчика, який свого часу встановило підприємство.
Ще одна підшефна ділянка, де «добробутівці» висадять молоді дуби, — біля відновленого історичного колодязя між селами Костівка і Хорішки.
Минулого року цей соціальний проект став одним з найбільших для «Добробуту» — на нього виділили 100 тис. грн. Колись тут проходив один з соляних шляхів — Бакаїв шлях: чумаки розміщували табори для ночівлі, а воду в криниці вважали цілющою. Тепер про цю територію піклуються працівники агрофірми.
Фахівець із соціальної роботи «Добробуту» Наталія Левонтійцева пояснює, що такий День навколишнього середовища проводять четвертий рік — просто в різних форматах:
— Наприклад, у 2016-ому ми брали саджанці клену, берези й дуба в Санжарському лісництві. Потім їх централізовано розвозили по школах на території сіл, де працюємо. Згодом почали розширюватися — на Шингурівську й Озерянську школи — з козацькими розвагами, закладанням Саду випускників. Сюди залучали студентів Української Академії Лідерства. Крім того, працівники центрального офісу проводили благоустрій прилеглих до агрофірми територій.
На запитання, навіщо проводити подібні заходи, Наталія Левонтійцева говорить, що вони — соціально відповідальні перед територіями, де працюють:
— Тому намагаємося брати активну участь у благоустрої та озелененні в цих селах. Ми не стоїмо осторонь проблем громад. Тут живуть наші працівники, тому, звісно, робимо це і для них.
Жінка зазначає, що подібні заходи важливі з екологічної точки зору:
— Смітити вміємо, а прибирати — ще треба вчитися. Крім того, хочемо подавати приклад й іншим компаніям.
У планах «Агрофірми «Добробут» — щороку системно продовжувати подібні заходи і розширювати благоустрій на території поблизу.
Довідка: «Агрофірма «Добробут» розпочала роботу у Козельщинському районі у 2004 році. Нині тут працює близько 900 чоловік.
«Добробут» має понад 36 тис. гектарів землі, які обробляє у Козельщинському, Кобеляцькому, Новосанжарському, Решетилівському та Полтавському районах.