Вхід | Реєстрація

Збільшити врожаї до 40%. Держпродспоживслужба України дала по чотири поради аграріям та пасічникам для ефективної співпраці

Збільшити врожаї до 40%. Держпродспоживслужба України дала по чотири поради аграріям та пасічникам для ефективної співпраці

18 квітня на Youtube-каналі Держпродспоживслужби України з’явилося відео про правила співпраці для аграріїв та пасічників. У ньому за дві з половиною хвилини розповідається, що потрібно робити обом сторонам для взаємовигідного співробітництва.

Час від часу між аграріями і пасічниками трапляються конфлікти. Причини — отруєння бджіл внаслідок безвідповідального використання пестицидів.

За інформацією Держпродспоживслужби України, у минулому році наша область не потрапила до топ-5 регіонів, де зафіксували найбільшу кількість випадків загибелі бджіл. До цього переліку увійшли Луганська, Дніпропетровська, Харківська, Житомирська та Донецька області.

За словами в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольги Трофімцевої, найефективніший механізм — пряма співпраця та конструктивний діалог між аграріями та пасічниками, комунікація між якими, в значній мірі, залежить від місцевої влади.

Для пояснення ключових аспектів взаємодії, на Youtube-каналі Держпродспоживслужби України з’явилося відео про правила співпраці для аграріїв та пасічників. 

«Новий сезон для аграріїв та пасічників уже стартував. У період цвітіння, коли бджоли збирають мед, а рослини необхідно обробляти від шкідників, виникають непорозуміння між бджолярами та агровиробниками» — зазначається у ролику.

Ось прості правила, як зібрати мед, хороший урожай та попередити отруєння бджіл від Держпродспоживслужби України.

Правила для аграрія:

1. Не пізніше, ніж за три доби до обробки полів, повідомте органи місцевого самоврядування, районні чи селищні ради та особисто через ЗМІ або СМС пасічників коли, що і чим оброблятимете поле.

2. Розмістіть оголошення в людних місцях у найближчих населених пунктах, вказавши компанію, культуру, назву препарату, час ізоляції бджіл та контактну особу.

3. Не допускайте обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл. 

4. Роботи з пестицидами проводьте в ранні ранкові або вечірні години при мінімальних висхідних повітряних потоках. 

Правила для пасічника:

1. Зареєструйте пасіку за місцем проживання, щоб агровиробники знали про її існування.

2. Ізолюйте бджіл у вуликах або вивезіть пасіку у безпечне місце на термін, передбачений обмеженнями при застосуванні конкретних пестицидів. 

3. Вивезіть пасіку на період до 5 днів не менше, ніж на 5 км від зони обробки полів авіаційним методом. При наземній обробці пестицидами — на відстань від трьох до п’яти кілометрів. 

4. Повідомте власника або користувача земельної ділянки, якщо плануєте перевозити пасіку до медоносних угідь. 

«Дотримання цих простих правил дозволить уникнути непорозумінь та примножить ваші заробітки. Аграрне виробництво та бджільництво залежні одне від одного, — пояснюють автори відео. — Бджоли дають не лише мед чи пилок, але й збільшують врожайність сільгоспкультур на 30-40%, запилюючи їх. А пасічники матимуть кращий медозбір, якщо поля захищені від шкідників».


Автор: ГО «Полтавщина Аграрна»
Розміщено на правах реклами


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
Читайте також
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації