Валерій Головко продовжує спроби оскаржити своє звільнення і тому подав нові позови до Президента та Прем’єр-міністра, які мають розглянути за місяць
Колишній голова Полтавської ОДА Валерій Головко не зміг оскаржити своє звільнення з першої спроби, бо порушив правила об’єднання позовних вимог. Тому він подав два нових позови. Їх прийняли і запланували розглянути 27 і 30 травня 2019 року. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень.
Нагадаємо, 15 березня цього року Президент України Петро Порошенко звільнив Валерія Головка з посади голови Полтавської облдержадміністрації. Його обов’язки тимчасово виконує Роман Товстий.
Таке рішення було викликано корупційним скандалом та кримінальним провадженням за фактом вимагання й отримання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі службовими особами Полтавської ОДА (ч.4 ст. 368 ККУ). Імена цих службових осіб стали відомі після обшуків та публікації частини матеріалів справи.
За місяць, 15 квітня Валерій Головко подав позов до Полтавської ОДА та Президента України Петра Порошенка. Матеріали він направив до Касаційного адмінсуду. Екс-голова Полтавської ОДА вимагав:
визнати протиправним та скасувати Указ Президента України «Про звільнення Головка Валерія Анатолійовича з посади голови Полтавської ОДА» № 76/2019 від 15.03.2019;
поновити Головка Валерія Анатолійовича на посаді голови Полтавської ОДА;
стягнути з Полтавської ОДА суму середнього заробітку Головка Валерія Анатолійовича за час вимушеного прогулу.
22 квітня суддя Василь Шарапа повернув позовну заяву, бо було порушене правило об’єднання вимог. Касаційний адмінсуд міг розглянути позов лише у частині претензій до Президента. Вимоги екс-губернатора до Полтавської ОДА мав би розглянути Полтавський окружний адмінсуд.
Судячи з даних реєстру судових рішень, оскаржувати цю ухвалу Валерій Головко не став. Натомість його представник дослухався до порад і розділив заяву на два позови. Перший — до Президента Петра Порошенка — направив у Касаційний адмінсуд, другий — Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана — в Окружний адмінсуд Києва.
Матеріали за обома позовами розглянули 2 травня та 23 квітня відповідно. За обома відкрили провадження. Підготовче засідання за позовом до Володимира Гройсмана призначене на 27 травня, до Петра Порошенка — на 30 травня.
Зазначимо, що інтереси Валерія Головка у судах продовжить представляти Легких Кирило Вікторович. Це син Віктора Легкіх — бізнес-партнера Валерія Головка. Віктор Легкіх та родина Валерія Головка разом збудували елітний багатоквартирний будинок на вул. Садовій, з гаража якого НАБУ вилучило тюнінгований «гелендваген» за 10 млн грн.
Віктор Легкіх також є заступником директора з економічних питань ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області». Це держпідприємство у 2018-2019 роках замовляло утримання доріг області ТОВ «БК «Старт-Інвест». Останнє замінило в цій ролі консорціум «Алві Род», який утримував дороги і керівництво якого звернулося до НАБУ зі скаргами на вимагання хабарів. Директор дорожнього підприємства «Полтавабудсервіс» Костянтин Касай назвав обидві компанії «фірмами «Роги та копита».
Не менш цікавий і син бізнес-партнера екс-губернатора Кирило Легких, який захищатиме його інтереси. Наприклад, минулого року він подав свою кандидатуру на конкурс із відбору суддів Вищого антикорупційного суду, але не був обраний.
Адвокат Кирило Легких на засіданні по справі Олександра Щеголєва
З 2007 року він має свідоцтво на здійснення адвокатської практики. Кирило Легких захищає інтереси генерал-майора Олександра Щеголєва. У 2013-2014 роках він був начальником ГУ СБУ у Києві та області. У 2016-му його звинуватили у причетності до вбивств активістів під час Революції гідності.
Судячи з даних порталу «Судова влада», Кирила Легких також супроводжував позов Олександра Щеголєва до Петра Порошенка щодо оскарження ліквідації та переформатування місцевих загальних судів. У відкритті провадження йому відмовили.