27 березня в Кобеляцькому районному суді слухалася справа щодо місцевого підприємця Віталія Дорошенка, який 8 листопада минулого року намагався підкупити офіцера Управління Служби безпеки України в Полтавській області.
Слідство встановило, що житель Кобеляк Віталій Дорошенко 13 вересня минулого року зустрівся з правоохоронцем у Кобеляках, на автозаправній станції «WOG». Підприємець запропонував останньому щомісячну плату за припинення перевірки діяльності незаконної автозаправної станції, що знаходилась у місті по вулиці Дружби, 1 б, а також за подальше неперешкоджання торгівлі паливом.
21 вересня чоловіки зустрілися повторно біля кафе «Філін», де Дорошенко передав офіцеру 5000 гривень і пообіцяв щомісячно сплачувати відповідну суму. 8 листопада правоохоронець приїхав у Кобеляки за коштами. На автомобільній стоянці поряд із «Філіном» підприємець віддав 10 000 гривень. Їх затримали на місці події співробітники СБУ.
Із приводу затримання СБУ оприлюднила таку новину. Цитата:
«На Полтавщині співробітники Служби безпеки України під процесуальним керівництвом військової прокуратури Полтавського гарнізону затримали місцевого «кримінального авторитета» на пропозиції хабара співробітнику СБУ.
Оперативники спецслужби встановили, що представник кримінальних кіл регіону запропонував оперуповноваженому обласного управління СБУ п`ять тисяч доларів. У таку суму зловмисник оцінив сприяння правоохоронця у вирішенні питання щодо припинення кримінального провадження за нелегальне функціонування автозаправної станції в одному з населених пунктів області та невжиття відповідних заходів правового реагування. Після отримання протиправної пропозиції оперативник відразу звернувся до внутрішньої безпеки СБУ».
Своїми діями Дорошенко вчинив кримінальне правопорушення, передбачене частиною 3 статті 369 Кримінального кодексу України «Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі».
Крім цього, підприємець придбав без передбаченого законом дозволу 25 патронів калібру 7,62х39 міліметрів зразка 1943 року, виготовлених промисловим способом та призначених для використання в нарізній автоматичній та самозарядній вогнепальній зброї, і незаконно зберігав їх. Таким чином Дорошенко вчинив кримінальне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 263 ККУ «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами».
Із листопада 2016 року по 8 листопада 2018‑го Віталій Дорошенко купував, зберігав і збував незаконно виготовлене дизельне пальне, бензин та скраплений газ. Він самовільно розмістив три пункти придбання, зберігання та збуту палива в Кобеляках, Бродщині й Красному.
8 листопада 2018 року діяльність підпільних пунктів була припинена. Під час проведення слідчих дій виявлено та вилучено зразки дизельного палива і бензину, грошові кошти, отримані в результаті вказаної незаконної діяльності, у розмірі 74 510 гривень. Цими діями підприємець порушив статтю 204 ККУ «Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів».
25 березня цього року військовий прокурор Павло Юхимович та обвинувачений, у присутності адвокатів Сергія Бовдира та Володимира Матвійця, уклали угоду про визнання винуватості. Згідно з угодою, Дорошенко беззаперечно визнав себе винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 263, частиною 1 статті 204 та частиною 3 статті 369 ККУ.
Суддя Ірина Омельченко затвердила угоду між військовим прокурором та обвинуваченим.
Визнала винним Віталія Дорошенка у перерахованих вище статтях і призначила покарання:
- за частиною 1 статті 204 ККУ — штраф у розмірі 34 000 гривень;
- за частиною 1 статті 263 ККУ — штраф 43 350 гривень;
- за частиною 1 статті 369 ККУ — штраф 12 750 гривень.
На підставі частини 1 статті 70 ККУ, за сукупністю злочинів шляхом повного складання покарань, Дорошенко отримав покарання у вигляді штрафу в розмірі 5 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 90 100 гривень.
На користь держави конфісковані 10 000 гривень, які підприємець передавав офіцеру СБУ, 74 510 гривень, вилучені на пунктах купівлі і збуту пального. Також із засудженого стягнули на користь держави 4 862 гривні судових витрат.
Суд зобов’язав Територіальне управління державної судової адміністрації повернути заставодавцю заставу в сумі 140 960 гривень, внесену як запобіжний захід.
Вирок може бути оскаржений протягом 30 днів із дня його проголошення.