Вхід | Реєстрація

Головний еколог агрохолдингу «Астарта-Київ» розповіла, як на їхніх підприємствах на Полтавщині зберігають та застосовують засоби захисту рослин

Головний еколог агрохолдингу «Астарта-Київ» розповіла, як на їхніх підприємствах на Полтавщині зберігають та застосовують засоби захисту рослин

Які пестициди використовують на агропідприємствах Полтавщини, що потрібно для роботи з ними, як їх зберігають та куди дівають використану тару? Розповідає начальник відділу екології, охорони праці та сертифікації агрохолдингу «Астарта-Київ» Катерина Банщікова.

 

Для чого використовуються засоби захисту рослин і які вони бувають?

Для ефективного ведення господарства аграрні компанії використовують хімічні засоби захисту рослин від шкідників, хвороб та бур’янів — пестициди. Це складні сполуки, куди входять синтетичні й рослинні компоненти.

Кожен з них має свою спрямованість:

  • інсектициди — борються з комахами-шкідниками;
  • фунгіциди — протистоять хворобам, які намагаються знищити рослину;
  • гербіциди — для винищення бур’янів;
  • десиканти — викликають підсушування рослин на корені. Це допомагає прискорити дозрівання, поліпшити якість і полегшити збирання врожаю.

 

Які з них використовуються на підприємствах агрохолдингу «Астарта-Київ»?

Ці підприємства при вирощуванні рослин теж використовують дозволені законом пестициди. Проте вони дотримуються жорсткіших вимог охорони праці та навколишнього середовища.

Начальник відділу екології, охорони праці та сертифікації цього агрохолдингу Катерина Банщікова пояснює, що вони ведуть політику щодо невикористання пестицидів класу Ia/Ib згідно класифікації ВООЗ:

— Сучасні препарати високої якості відрізняються від попередників: їх ефективність на порядок вище. Щоб мінімізувати потенційну небезпеку для навколишнього середовища і людей, пестициди роблять адресними. Тобто в роботі використовуються безпечні для здоров’я концентрації.

 

Що потрібно для роботи із засобами захисту рослин?

До цього переліку входять:

  • документація дозвільного характеру;
  • сучасна техніка;
  • засоби індивідуального захисту;
  • розроблені та впроваджені необхідні регламенти;
  • процедури та політики щодо безпечного виконання робіт та поводження із засобами захисту рослин.

Катерина Банщікова зазначає, що все це є на підприємствах агрохолдингу на Полтавщині:

— Безпека починається з навчання. На базі підприємств ми залучаємо профільних спеціалістів, які проводяться семінари-практикуми по роботі з пестицидами. 

 

Як зберігаються засоби захисту рослин на підприємствах «Астарти-Київ»?

Щоб зберігати засоби захисту рослин на складі потрібно отримати відповідний паспорт Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби. Така паспортизація складів щорічна.

Підприємства агрохолдингу закуповують пестициди лише у перевірених партнерів із сертифікатами якості та відповідності. Перевозять речовини спеціальним транспортом в міцній упаковці. Це допомагає уникнути проливання чи розсипання.

Санітарно-захисні зони до населених пунктів поблизу таких складів, відповідають Державним санітарним правилам ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві».

— Наші склади для засобів захисту рослин мають окремі приміщення для хімікатів та окремо — для засобів індивідуального захисту та інвентарю. Тут є автономна вентиляція, умивальник, питна вода, аптечка, — розповідає Катерина Банщікова.

 

Що роблять з порожньою тарою з-під засобів захисту рослин?

Її на підприємствах агрохолдингу «Астарта-Київ» повторно ніколи не використовують. Облік фахівці ведуть з допомогою системи Warehouse Management System.

— Відповідальна особа може отримати повну тару із засобів захисту рослин лише після здачі порожньої, яка закріплена відповідно до напряму роботи, — пояснює Катерина Банщікова. — Порожню тару підприємства обов’язково сортують та здають на утилізацію ліцензованим організаціям.


Автор: ГО «Полтавщина Аграрна»
Розміщено на правах реклами


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
10 травня 2019, 10:10 | Полтавщина | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації