Вхід | Реєстрація

Коли суди й правоохоронні органи звернуть увагу на схему з переоформлення земельних ділянок, яка популярна у агрорейдерів?

Коли суди й правоохоронні органи звернуть увагу на схему з переоформлення земельних ділянок, яка популярна у агрорейдерів?

В одному з найбільших агрохолдингів України стверджують, що рейдерство в цьому секторі не зупинити без нормального функціонування правоохоронної системи. Адже безкарність дає «зелене світло» махінаторам і така ситуація загрожує всім сільгоспвиробникам Полтавщини.

 

Як працює схема з переоформленням земельних ділянок?

На Полтавщині час від часу з’являється інформація про конфлікти за земельні ділянки і врожаї. Агробізнес — приваблива і прибуткова справа в нашій області. Проте не всі готові вкладати кошти у виробництво, чесно вести справу, законно оформлювати права землекористування і сплачувати податки.

Рейдери в агросекторів використовують кілька схем для захоплення врожаю та землі. Ось одна з найпоширеніших.

Агрофірма, в якої хочуть забрати врожай, укладає договір з власником земельної ділянки. Вона обробляє поля, сіє продукцію. Коли ж приходить час збору врожаю, в реєстрі з’являються нові договори на підставних осіб, що вони — законні землекористувачі, адже договори агрофірми припинені за підробленими угодами. Ці люди приїздять і збирають все. Коли аграрій дізнається, що він вже не має права на користування земельною ділянкою та намагається оскаржити це  через суд та правоохоронні органи — він вже програє у часі.

— Як правило, рейдерство планується заздалегідь, а всі кроки ретельно прораховуються, — розповідає голова ГО «Агро Безпека України» Сергій Пагер, — Тому аграрія часто застають зненацька, він не встигає зорієнтуватись.

Все це відбувається за фактично мовчазної згоди правоохоронних органів. У місцевих судах теж не поспішають з вирішенням таких спорів. Така свобода розв’язує руки рейдерам в агросекторі.

Подібна «техніка» вже використовувалася на кількох підприємствах Полтавщини. Колишній керівник від свого імені заднім числом розриває чинний договір оренди з підприємством та ставить штамп викраденою печаткою. Далі знаходить державного реєстратора, який погоджується зареєструвати додаткову угоду про розірвання договору і укладання нового, вже з фірмою цього ж директора.

Припинення договору оренди  начебто відбулося 1-2 роки тому, але ж  пайовик продовжував весь цей час отримувати грошову винагороду від  підприємства. Один нюанс, така угода про припинення договору з попереднім орендарем реєструється за день до укладення договору з новим орендарем. При цьому, зазвичай, законний орендар земельної ділянки дізнається про зміни вже як приходить час збирати врожай.

 

Хто став жертвою подібної схеми на Полтавщині?

Серед прикладів підприємств, проти яких використовувалася подібна схема:

  • ТОВ «Валком Агроплюс» у Пирятинському районі;
  • «Агрофірма «Добробут» у Козельщинському районі (екс-керівник — депутат облради Олександр Коваленко);
  • «Агрофірма ім. Довженка» у Шишацькому районі (екс-керівник — депутат облради Віктор Скочко);
  • ТОВ «Полтавазернопродукт» у Семенівському районі (екс-директор виробничного підрозділу Петро Сліпаченко).

Віктор Скочко

 

Олександр Коваленко

 

Чи можна вирішити цю проблему через суди і правоохоронні органи?

Директор з юридичних питань агрохолдингу «Астарта-Київ» Лілія Тімакіна пояснює, що нині у них на сьогодні вже 180 справ по таких випадках у судах, відкриті кримінальні провадження:

— Півтора-два роки вже не працюють в наших агрофірмах ті керівники, а досі з’являються все нові і нові додаткові угоди задніми числами про розривання договорів оренди землі за їхніми підписами. Вони розуміють, що все це не карається і продовжують реєструвати такі підроблені документи.

Лілія Тімакіна

 

За словами юриста, схема одна й та сама. Про такі розірвання вони дізнаються вже постфактум, з кадастру.

— Нікого не зупиняє те, що там наші посіви, вкладені кошти у вирощування врожаю, сплачені податки і гроші за оренду, — розповідає Лілія Тімакіна. — Правоохоронцям байдуже, поліція навіть не намагається це розслідувати. За півтора роки ніхто не спробував вилучити ці «додаткові угоди» і навіть не шукав їх.

Директор з юридичних питань агрохолдингу зазначає, що «Астарта-Київ» — один з найбільших платників податків у Полтавській області:

— Тут наші агрофірми офіційно, в білу, обробляють десятки тисяч гектарів землі, працюють цукрові заводи, тваринницькі ферми, побудований сучасний соєпереробний завод. Із сплачених нами податків фактично фінансуються державні органи і апарати, а ми не можемо добитися виконання ними своїх функцій.

За даними Всеукраїнської аграрної ради, за минулий рік зафіксовано близько 600 випадків рейдерських захоплень в аграрному секторі. Найчастіше вони відбувалися в період весняно-осінніх польових робіт.


Автор: ГО «Полтавщина Аграрна»
Розміщено на правах реклами


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Суспільство


1. ИВЕН / 13 травня 2019, 20:58
так хто кого обдурив?
2. arturwanga / 13 травня 2019, 22:28
Одурили «добробут» i вони недовольнi. а скiльки «добробут» одурив людей статистика напевно вiдсутня.
3. Slavko / 13 травня 2019, 23:36
Стільки років кляті добробутівці дурили пайовиків, виплачуючи їм
ганебний мізер і заохочуючи словами : "мішок сахару, хто підпише на десіть год"... І не надавали копій договору на руки, які були без дат укладення. А тепер, виявляється, вони є найбільш нещасними та постраждалими... Усього півтора року пройшло як на замовлення Добробуту Таміла разом із підприємством Алан-Зем виготовляли документи на паї, без відома власників паїв і збирали у селюків підписи вже заднім числом! У результаті пайовикам на руки, як і завжди, не дали нічого (крім "мішок сахару") – ні договорів про оренду, ні документів на землю! Поліція так само, як вони гарно описують, ніхто навіть не спробував щось вилучити... Так хто ж все-таки постраждалий і від чого ? Усе, як у тій казці, де "битий не битого везе"...
4. Beri Mor / 14 травня 2019, 07:29
«Добробут» це чума гірша фашистів.Порозкрадали в селах тракторні бригади,мехмайстерні,повивозили все до болтика.Землі в людей повидурювали,обіцяючи роботу,а потім більшість поскорочували,а тим хто остався платять копійки.Начальство виключно з "бандерщини",які наших,місцевих вважають унтерменшами(це не жарт).Короче банда ще та.
5. orakul / 14 травня 2019, 08:36
Цікаво, скільки треба часу щоб до народу дійшло і він перестав читати і пережовувати оцю муйню?
Завдання судів і правоохоронних органів і всіх інших органів - забезпечення вилучення землі у безмозглих гойських аборигенів. Завдання СМІ і журнашлюх - забезпечення прикриття процесу вилучення землі і відволікання уваги гойської біомаси зокрема і такими статтями.
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації