Юному каратисту не було рівних у змішаних єдиноборствах та в мистецтві володіння палицею.
Наприкінці березня спортсмени, які відвідують центр бойових мистецтв «Дзансін», успішно виступили на всеукраїнському Чемпіонаті з годзю-рю карате. Їх тренер Дмитро Тараненко наголосив, що ці змагання стали своєрідним іспитом та пропуском на турнір світового рівня, до якого залишилось менше двох місяців. Тому увесь цей час юні каратисти посилено готувались до чемпіонату.
На світовому турнірі, що проходив цього року в Одесі, центр «Дзансін» представляв 11‑річний Данило Стеценко. І хоча на змагання заявились більше 700 учасників, Данька гідно представив кобеляцьку школу карате.
Як розповів сенсей Дмитро Тараненко, із 10 по 12 травня в Одесі проводились одразу два турніри світового рівня. По-перше, ХІ Кубок світу з годзю-рю карате та кобудо та ІІ Чемпіонат світу з повноконтактних поєдинків за версією ірікумі (правила змішаних єдиноборств). 725 учасників представляли 17 країн, серед яких Італія, Японія, Бельгія, Грузія, Казахстан, Азербайджан, Словаччина, Білорусь, Португалія та інші.
— Данило виступав у кількох розділах, — говорить тренер. — У ірікумі го, де спортсмени змагаються за правилами змішаних єдиноборств, дозволені кидки, удари руками та ногами, боротьба, больові й задушливі прийоми. Тобто, Стеценко бився з представниками різних бойових мистецтв: тайського боксу, рукопашного бою, самбо, міксфайту і боротьби. Та не дивлячись на таке різноманіття стилів, противники нічого не могли вдіяти проти прийомів і ударів нашого каратиста. Він виходив на татамі й точними ударами просто збивав їх із ніг. Завдяки впевненим і чітким діям, Данька виборов титул чемпіона світу серед 10–11-річних спортсменів вагою до 47 кілограмів.
Та на цьому юний каратист не зупинився. Також він здобув кубок світу з кобудо в розділі бо-дзюцу (мистецтво володіння посохом), обійшовши в техніці всіх суперників.
Крім того, посів третє місце в розділі ірікумі дзю. Цей розділ називають полегшеною версією повноконтактних поєдинків із забороною ударів руками в голову.
— Данилу трішки не вистачило часу, аби переломити хід бою у свою сторону, — зізнається сенсей. — Та цей результат заслуговує поваги. Отож, у підсумку маємо два золота і бронзу. За десять років тренерства мої учні перемагали в різних турнірах: чемпіонатах області, України, були призерами Європи. Але Данька став першим чемпіоном світу. До того ж, одразу в двох абсолютно різних напрямках. Секрет його успіху — 100‑відсоткова самовіддача на тренуваннях, мотивація, терпіння і сила волі. Як говорять, хто прагне — той досягне. Дякую батькам та всім, хто вірив у нас і допомагав.
За підсумками, Україна посіла I місце в Чемпіонаті світу, другими стали казахи, третіми — азербайджанці. Представники Грузії і Литви розділили четверте і п’яте місця.