1,5 роки агрохолдинг «Астарта-Київ» не може у Семенівському районному суді захистити свої права на земельні ділянки, на які екс-працівник підробив і переоформив документи. Причина — непризначення судді.
У чому суть конфікту в Семенівському районі?
Схема, за якою діяв колишній керівник виробничого підрозділу «Полтавазернопродукт» Петро Сліпаченко — доволі проста і є однією з форм рейдерства.
Екс-керівник від свого імені заднім числом розриває чинний договір оренди з підприємством та ставить штамп викраденою печаткою. Потім державні реєстратори реєструють таку додаткову угоду про розірвання договору і укладання нового, вже з фірмою Сліпаченка.
Згідно підроблених документів, право оренди ТОВ «ІПК «Полтавазернопродукт», що входить до складу агропромхолдингу «Астарта», начебто припинилося 1-2 роки тому. Але пайовик отримував грошову винагороду весь цей час від законного орендаря, а підприємство користувалося землею. Реєстрація такої підробленої угоди проводиться напередодні укладення договору з новим орендарем.
Чому його не можна вирішити у судовому порядку?
Як зазначають юристи ТОВ «Полтавазернопродукт», вони уже півроку не можуть подати позов до Петра Сліпаченка, оскільки повноваження єдиного судді у Семенівському районному суді закінчилися.
Директор з юридичних питань агрохолдингу «Астарта-Київ» Лілія Тімакіна пояснює, що місцева судова адміністрація нічого не робить, щоб прискорити розгляд справи:
— Враховуючи, що там виключна підсудність, ми не можемо навіть подати позов. Тобто в Семенівському районі захистити свої права не може ніхто і ніяк відносно користування об’єктами нерухомості, а земля є об’єктом нерухомості.
Тобто, якщо чиїсь права порушено на території Семенівського району Полтавської області, захистити їх неможливо. Адже немає права на передачу цієї справи до іншого суду.
— Ось це і є захист іноземних інвестицій. Ми звернулися в Семенівську поліцію, зареєстровано два кримінальних провадження, — розповідає Лілія Тімакіна. — По сьогоднішній день нічого в рамках цих проваджень не робиться. Не витребувані документи у реєстраторів, підроблені угоди не знайдені, нема обшуків, нема вилучень документів, нема взагалі ніякого руху розслідування. Це повна паралізація влади.
Представники агрохолдингу «Астарта-Київ» зазначають, що випадок у Семенівському районі та подібний конфлікт у Козельщині свідчить про кризу правоохоронної системи і необхідність змін. Адже Україна має бути цивілізованою країною, де є чесна конкуренція, дотримання законів, особливо, самими ж держпосадовцями, захист прав людини і бізнесу.
- «Полтавазернопродукт» — один з провідних виробничих підрозділів агрохолдингу «Астарта-Київ». За даними видання «Латифундист», кількість працівників складає близько двох тисяч.
Компанія займається вирощуванням зернових, цукрового буряку та виробництвом молока. Працює на територіях Глобинського та Семенівського районів Полтавської області.