Принаймні, на найближчі два місяці в бюджетах Світлогірської та Білицької громад віднайшли кошти на утримання медичних закладів.
У вівторок, 22 травня, відбулася чергова сесія Кобеляцької районної ради.
На неї прибули дві делегації від Білицької і Світлогірської громад. Люди приїхали відстояти терапевтичні відділення, що працюють у їх населених пунктах.
Справа в тому, що цього року Національна служба здоров’я зобов’язалася надати на потреби Кобеляцької районної лікарні близько 27 мільйонів гривень. Ця субвенція надходить помісячно. Та коштів не вистачає, оскільки фахівці Нацслужби проаналізували статистичні показники діяльності лікарні за три попередні роки і, згідно з цими даними, розробили програму фінансування. У першу чергу вони врахували кількість пацієнтів, які отримали медичну допомогу. Пролікованих випадків виявилось мало. У результаті, у 2019 році виник дефіцит. Навіть на зарплату персоналу щомісячно не вистачає 350 тисяч гривень. Тому було прийнято рішення закрити терапевтичне відділення в Біликах і, можливо, у Світлогірському. Так як там майже немає пацієнтів. Натомість місцевих жителів обстежуватимуть сімейні лікарі, люди зможуть лікуватись на денному стаціонарі в амбулаторіях.
Люди виступили проти закриття медзакладів. 14 травня з цього приводу в Біликах відбулася сходка, на якій присутні вимагали від представників районної влади продовжити роботу терапії.
Перед початком сесії світлогірці й біличани зайшли на сесію і записались для виступів. Голова райради Володимир Кішінський розпочав засідання. Один із присутніх поцікавився, чи не могли б питання утримання лікарень розглянути першим, адже на сесію прийшли в основному люди похилого віку. Крім того, значна частина делегації чекає на рішення в коридорі.
У цей момент включився Павло Гунжель, активіст і депутат Бутенкіської громади, який на підвищених тонах вимагав від депутатів вислухати людей і звинувачував їх у бездіяльності. Районні обранці почали покидати зал засідань, а Володимир Кішінський оголосив про закриття сесії.
І голова райдержадміністрації Таміла Шевченко, і частина депутатів та сільських голів пояснювали делегатам, що Кішінський діяв відповідно до процедури проведення засідань, їх питання розглянуть і дадуть можливість виступити всім бажаючим.
Завдяки старанням депутата Олександра Ткаченка, його колеги повернулись і сесія продовжилась.
Районні обранці прийняли районну програму фінансової підтримки медичної галузі. Тепер кожна громада зможе перераховувати кошти на медицину.
Як розповів начальник фінансового відділу Андрій Дацко, до районного бюджету Світлогірська громада перерахувала 159 000 гривень. Їх вистачить на два місяці, аби виплачувати зарплати медикам.
Білицький селищний голова Юрій Латиш заявив, що зараз перевиконання бюджету становить 370 000 гривень. Із цієї суми 200 000 селищні депутати використають на медицину. У запасі є ще 200 000, передбачені на ремонт доріг.
Тому найближчі два місяці терапевтичні відділення продовжать роботу.
Щоправда, Таміла Шевченко попередила голів громад, що до середини липня вони мають знайти кошти для подальшої роботи медзакладів.