Вхід | Реєстрація

Вишиванка вагою у 13 кілограмів

Вишиванка вагою у 13 кілограмів

Саме в такому незвичайному і вишуканому вбранні зустріла День вишиванки Тетяна Смірнова, заступниця голови Могилівської об’єднаної територіальної громади. Тетяна Володимирівна розповіла, що її вишита сорочка оздоблена бісером і має вагу тринадцять з половиною кілограмів.

Вишиванку майстриня вишивала близько двох років, коли випадала вільна хвилинка між напруженими робочими буднями посадовця самоврядування і жіночими домашніми клопотами. Разом зі своїми колегами, працівниками Могилівської сільської ради, Тетяна Смірнова взяла участь у параді українських вишиванок у Петриківці. Там відбулася святкова хода і демонстрація вишитих сорочок, різнобарв’я яких вражало. Долучились до вишиваного флешмобу і наші земляки з Царичанки та Могилева. До речі, за визнанням дніпропетровського друкованого видання «Днепр вечерний», «ваговита» вишиванка нашої співвітчизниці була визнана найкреативнішою і найрейтинговішою.

Нагадаємо, що свято вишиванки відбувається у третій четвер травня — робочий день тижня. Саме в робочий день, щоб підкреслити, що вишиванка є органічною частиною життя українців, а не одягом тільки для важливих та святкових подій. Українська вишиванка — це наш національний оберіг. Дуже добре, що є таке свято, адже воно стирає кордони і об’єднує українців по всьому світу. У давнину вишиту сорочку називали «копією», «другою душею». Вишиванка для українців є святинею, знаковим символом нашої культури, сімейною реліквією, духовним оберегом, яка об’єднує та ідентифікує українську націю. Свято вишиванки є самобутнім і самодостатнім, не прив’язаним до жодного державного чи релігійного свята. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиване вбрання на роботу, до університету, школи чи дитсадка.

Ми поспілкувалися у День вишиванки з адміністраторами відділу з питань надання адміністративних послуг Царичанської РДА Оленою Щербиною, Зоєю Швець і Яною Бутенко. Дівчата-красуні (на фото) вважають, що традицію одягання вишиванки треба започаткувати не тільки раз на рік, у святковий день, а й кожного місяця. А ще красуні впевнені, що без розуміння символіки української вишивки, без любові до всього українського не станеш справжнім українцем. День вишиванки — це національна ідентичність. Це те, що нас об’єднує!


Автор: Олена Маренич


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook


1. orakul / 23 травня 2019, 19:57
"День вишиванки — це національна ідентичність. Це те, що нас об’єднує!"
Нас обєднує суцільна пришелепуватість. І скоро вишиванка й стане символом пришелепуватої людини, тобто, дійсно, українця.
2. Slavko / 23 травня 2019, 23:19
Оракул, я сьогодні взагалі - Нострадамус і знав, що ти з своїм комплексом неповноцінного українця знову напишеш черговий срач на цю тему ! І от увечері усе справдилося. Ти не пробував попрацювати над собою у цьому напрямку, дивись скільки дизлайків у тебе, мій - четвертий і все через твої комплекси ... Нагадуєш декого, не буду називати.
3. земеля / 24 травня 2019, 07:11
Коментар видалено за порушення пункту 2.1 Правил користування сайтом
4. orakul / 24 травня 2019, 08:28
2.Slavko
«Оракул, я сьогодні взагалі - Нострадамус»

Як довше тут поспілкуєшся з адекватною частиною дописувачів, то можеш навіть вилікуватися. Може ти не знаєш, але кожній людині присутній дар так сказати провідєнія. Чим менше вона забиває голову всілякою хрінню з телеящика тим у неї розвинутіші ці здібності. Тільки у свідомих вони працюють не в тому напрямку, не те фіксують так би мовити. Ну я вже про це приводив тут колись анекдот про те чим свідомий патріота відрізняється від курки. Курка в дірьмі шакує зерно, а патріота в зерні шукає дірьмо.
2.Slavko
«дивись скільки дизлайків у тебе»

А подивись скільки у тебе? Хоча по великому рахунку дизлайки не є стовідсотково вірним визначником чогось. Для обєктивності треба знати, хто їх ставить ті дізлайки. Уявляеш, скільки б дізлайків поставили Галілею чи Дж.Бруно. І це ж такі як ти тоді спалили останнього, а Галілея «пасли» аж до смерті. Зате тепер вам роздолля, тепер вже скоро в школі вчитимуть що Земля плоска. Дивуюсь, чого ви ще не створили в районі якусь партію плоскоземльців.
5. orakul / 24 травня 2019, 08:41
Ти ж уяви як вас і тут дурять. Коли земля плоска, то тоді одне обрахування плоші буде, а якщо вона кругла, то зовсім інша площа виходить. Може це для тебе й складнувато, але попросиш когось із школярів може хто розкаже не всі же дітей затуркали в школі. Ну на пальцях я тобі намекну, а там дивись чи поймеш чи ні, то вже твоя справа. Усі оті кадастри і т.д. рахують до сьгоднішнього дня що земля кругла. А тобі наміряють тупо гектар як наче він плоский. А насправді то від круглий, випуклий, напівсфера. Усікаєш? Площа сфери більша. Які тут наслідки і хто кого дурить я ще не розбирався. Але дурять, і не ви, а вас. Так як і з вишиванками. Вишиванки, вони ж і в Росії є і були. Колись ми в школі вивичали костюми народів СРСР. І ті, хто вас стравлює успішно впарюють вам вшиванки а москалям вишиті косоворотки по 10 тис. І як може бути вишиванка національним одягом коли ті вишиванки можуть купити лише пани та й то не всі. Посилання на www.tizgroup.ru
6. orakul / 24 травня 2019, 08:49
От блін ссилка не відкривається, мабуть сайт сам блокує бо реклама від рабиновича вишиванок і косовороток. Ну ти сам пошукай косоворотки і побачиш що вони такі самі як і вшиванки і так само дорогі. А ось тобі фото «москальського» вишиватного руху. Враг не дремлет. Не здивуюсь як ви ще москалям претензію виставити що вони покрали ваші вишиванки. Посилання на infonarod.ru
7. Slavko / 24 травня 2019, 11:12
Коментар видалено за порушення пункту 2.1, 2.9 Правил користування сайтом
8. земеля / 24 травня 2019, 12:04
Коментар видалено за порушення пункту 2.1, 2.5, 2.9 Правил користування сайтом
9. Slavko / 24 травня 2019, 14:46
Коментар видалено за порушення пункту 2.1, 2.5, 2.9 Правил користування сайтом
10. Beri Mor / 24 травня 2019, 15:51
9.Slavko
«Якшо й зебіл підведе »

Точно,що ЗЕбіл.Дивився його виступ на іFORUM...Що можна сказати...Українською не передасиш всіх емоцій...Скажу російською...Это жалкое подобие забуханого Ельцина.
11. земеля / 24 травня 2019, 21:24
Мариман ! Все мы умны. Мало что кому не нравится.Если можешь то предложи свой но конкретный вариант. И любому человеку свойственно ошибаться. Но это выбор народа и это нельзя не учитывать. Зе , какой бы он ни был, он в патовом положении. Ему хотя бы удержать страну от дальнейшего развала и остановить войну. Без обид. Кстати, до сих пор молчит Оракул, обдумывает.
12. Slavko / 24 травня 2019, 22:02
Пане адміністраторе, по вашому, коментар #3 ніяких ваших правил не порушує !? Що ж тут за правила такі – без правил !? І так ви кожного разу робите ! Протестую ! Виправте це неподобство !
13. orakul / 25 травня 2019, 07:27
Коментар видалено за порушення пункту 2.3, 2.9 Правил користування сайтом
14. земеля / 25 травня 2019, 07:46
13.orakul
« Ситуация меняется стремительно.»


И это да. И спасет нас только диктатура но никак не демократия. Увы.
15. orakul / 25 травня 2019, 07:51
Коментар видалено за порушення пункту 2.3 Правил користування сайтом
16. земеля / 25 травня 2019, 08:07
15.orakul
« Ти знаєш хоч одного храєра у вишиванці,»


Я знаю как минимум двух: это Селена и Славку.
17. Beri Mor / 25 травня 2019, 09:20
   Відкрити коментар, який містить ненормативну лексику
13.orakul
«. Да и вряд ли сейчас нынешний Запад на нее пойдет. »

Почему же не пойдет?Западу все века было нас.рать на Украину,как и на Россию.Они нас даже не разделяют,считают одним народом(в их понимании быдлом,недочеловеками).Просто сейчас у них цель стравить народы для уничтожения обоих.У них цель превратить Украину в нищий,дремучий и озлобленый форпост Европы на границе с Россией.И часть(меньшая) украинцев,как стадо баранов,свято верящих этим проходимцам,тупо идут на заклание.Ну и х.й с ними,ни один закон не запрещает вести себя,как олигофрены,но беда в том,что они ведут в пропасть и другую нормальную,думающую часть.
18. Beri Mor / 25 травня 2019, 10:04
14.земеля
«И это да. И спасет нас только диктатура но никак не демократия. »

Диктатура чого?Зараз у нас диктатура олігархату,ну і що,дуже вона нам допомогла?Чи яку диктатуру ти маєш на увазі?Пролетаріату?Забудь..Ну ще я думаю ми спробуємо на своїй шкурі диктатуру фашизму в самій збоченій її формі(це,якщо слухатися не будемо).Розтлумачити не зможу через нечувану свободу слова,простіше кажучи-адмін забанить(хоча я його не виню,бо він,як казав Пушкін :Человек подневольный,и за барское добро должен отвечать.)

Змінено 26.05.2019, 09:10
19. orakul / 25 травня 2019, 12:11
Коментар видалено за порушення пункту 2.3, 2.9 Правил користування сайтом
20. Beri Mor / 25 травня 2019, 12:22
19.orakul
«Потому, что народы запада начинают что-то понимать и никто не хочет воевать.»

Украинцы в своем большинстве тоже не хотят,но кто их спрашивает.
19.orakul
«По всему видно, что в Европе уже и «элита» не хочет конфликта с Россией. »

Не факт.
19.orakul
«Мы, естественно, окажемся под забором, так как предатели не нужны никому. »

Согласен.

Змінено 25.05.2019, 12:23
21. orakul / 25 травня 2019, 12:27
Коментар видалено за порушення пункту 2.3, 2.9 Правил користування сайтом
22. orakul / 25 травня 2019, 12:35
20.Beri Mor
«
Украинцы в своем большинстве тоже не хотят,но кто их спрашивает.»

Хотелось бы в это верить, но лично знаю кучу дятлов, которые поехали в АТО добровольцами. Тем более что последнее время никто никого насильно не призывает.
20.Beri Mor
«Не факт.»

Наблюдай. Там происходят интересные вещи, но СМИ молчат, а тут ссылки удалят. Путин не просто так ездил на свадьбу в Австрию а недавно встречался с президентом Австрии. Ну и Северный поток свою роль играет. Тут чисто коммерческая сторона свое берет. Ну и отставка Терезы Мей тоже не просто так. У них там кризис мозгов наступил кроме всего. У них кажись скоро выборы в Европарламент вот и посмотрим каков будет расклад. Если ничего не измениться, ну тогда я не прав.
23. Selena2017 / 25 травня 2019, 15:56
16.земеля
«Я знаю как минимум двух: это Селена»


Оцей чувак (це слово вживає навіть Президент, нехай спробує адмін видалити!) Земеля при всьому своєму бажанні вкусити, не міг зробити мені більшої приємності : я пишаюся кращими українськими традиціями, зокрема і вишиванкою , тим, що змогла багато дізнатися про національно-визвольний рух, про мужніх людей --бандерівців і не тільки. Відгорнула від себе радянську брехню-гидоту. Залишайся в цьому болоті і надалі, боягузе убогий , немає до тебе поваги. Мужик, а такий жалюгідний.
24. Малой / 25 травня 2019, 16:35
Диву даюся, як багато тут дописувачiв кацапских прихвостнiв, сепарiв, та честно кажучи дибилiв безмозглих якi cкорiш за все живуть на iншiй планетi а не в Украiнi. Послiднiй час коментарi нагадують шабаш сепарiв а не людей якi щось типа обговорюють.
25. Selena2017 / 25 травня 2019, 16:53
24.Малой
« шабаш сепарiв а не людей якi щось типа обговорюють.»


Точнішої оцінки змісту сайту дати вже не можна!
26. orakul / 25 травня 2019, 18:16
24.Малой
«коментарi нагадують шабаш сепарiв а не людей»

Шабаш сепарів тут був 4-6 років тому. А зараз вас поменшало. Ти мабуть з озимого покоління в номальній школі не вчився і не знаєш що воно таке сепар. Сепаратизм - це відділення від цілого. Усек. Наприклад, в 1991 році сепаратисти розвалили СРСР. Потім, замість того щоб будувати самостійну Україну, (коль уж так вйшло) вони влаштували майдан і розвалили вже й Україну на шматки. І їм все мало. Будуть ше ділити, бо ніяк не заспокоються, то мова їм не така, то якісь томоси їм давай, то ще якусь муйню придумують.
27. Tess / 25 травня 2019, 22:51
Походу Оракул какой-то старый маразматик!!! Наверное это Валера Коробчинский!!!

Змінено 25.05.2019, 22:53