Батьки не збираються відновлювати навчання дітей у Новопідкрязькій школі. Причин не називають

Батьки не збираються відновлювати навчання дітей у Новопідкрязькій школі. Причин не називають

На 29 сесії Царичанської районної ради 7-го скликання, яка відбулася 17 травня, розглянули 16 питань. Затверджували рішення сесії 22 депутати.

Однією з обговорюваних тем на сесії стало питання відновлення роботи Новопідкрязької школи як навчального закладу. Відомо, що освіту на території Новопідкрязької сільської ради на сьогодні представляє діючий дитячий садок «Казка». Приміщення ж школи пустує. Нагадаємо, що вже 2 роки в школі місцеві школярі не навчаються. Усі діти шкільного віку, які проживають на території села, їздять автобусами до сусідньої Петриківщини. Така ситуація батьків та дітей влаштовує. Усе начебто почалося з того, що в школі протікав дах. Батьки стали забирати дітей. Виник конфлікт з дирекцією. Дах відремонтували, проблему ліквідували, та батьки не поспішали вертати своїх дітей до навчального закладу. Виникла невизначена ситуація. Припускають, що проблема набагато глибша, ніж здається на перший погляд. Психологічна. Конфлікт батьків і колективу школи. Ніхто достеменно не може це обґрунтувати. У 2017 році Новопідкрязький навчально-виховний комплекс було реорганізовано в дитячий навчальний заклад за відсутністю необхідного контингенту дітей, які місцем навчання обрали заклади освіти Петриківського району. На сьогодні дитсадочок успішно функціонує. Та основна частина приміщення, де знаходиться «Казка», пустує.

Наталія Полупанова у виступі прокоментувала ситуацію щодо школи в селі. Перед районною радою було порушено клопотання щодо відновлення шкільного закладу. Зі слів Наталії Михайлівни, у ході вивчення цього питання були проведені зустрічі з батьками, збори села, громадські обговорення, опитування місцевих людей. З’ясувалось, що позитивно налаштованих батьків щодо повернення дітей до закладу було дуже мало. Причин не називають. Полупанова пояснює:

— Здебільшого, ми зіштовхнулися з негативними невмотивованими відповідями. Не було і письмових заяв від батьків.

Іван Явтушенко, голова Новопідкрязької сільської ради, присутній на сесії, долучився до розмови:

— Батьки своє небажання відновити навчання у школі мотивують тим, що старші діти вже звикли до Петриківської школи, та й існує зручне підвезення. Ситуацію міняти не хочуть. Ось такий парядок. До того ж, у селі народжується дітей небагато. Від того, скільки народиться дітей, у якійсь мірі залежить і функціонування школи. Світлана Горбачова припустила, що можливо будівлю школи треба розділяти. Місцева влада має прийняти приміщення на свою відповідальність. Крім того, треба терміново провести інвентаризацію майна, аби його контролювати. Поки що ситуація зі школою залишається невизначеною. Отож, питання про відновлення роботи закладу середньої освіти на території Новопідкрязької сільської ради залишається відкритим.


Автор: Олена МареничДодати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації