З кінця минулого року на Полтавщині зводять 27 нових сільських амбулаторій. Будують медичні об’єкти в межах програми «Доступна медицина». Перші будівлі планують здати в експлуатацію в червні.
Процес облаштування сучасних сільських амбулаторій контролює Департамент будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА. В області зведуть 27 нових установ, для яких закуплять сучасне медичне обладнання.
– Наша основна мета – наблизити медичні послуги до людей. Особливо якщо населений пункт знаходиться у віддаленій місцевості. Нові об’єкти будуть комфортними, обслуговування – якісним. Час вимагає від нас нового підходу, і ми поступово його впроваджуємо, – розповів т.в.о. голови Полтавської ОДА Роман Товстий.
Перші амбулаторії, які планують відкрити, це Новооржицька (Оржицький район), Кривушанська та Дмитрівська (Кременчуцький район). Нині об’єкти на завершальному етапі – там проводять внутрішні роботи. Їх планують здати в експлуатацію в червні.
– Ми систематично інспектуємо амбулаторії, контролюємо підрядників, хід робіт та їх якість. Будівництво йде за графіком і я впевнений, що вже найближчим часом область отримає нові сучасні медзаклади на селі, – розповів директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Тимофій Голбан.
У Гадяцькому районі зводять три об’єкти, зокрема, у Великих Будищах, Петрівці-Роменській, Лютеньці. Нині там займаються влаштуванням внутрішніх перегородок. Такі ж роботи виконують і у Вирішальному (Лохвицький район), Михайлівці (Машівський район) та Михайликах (Шишацький район).
В інших амбулаторіях обладнують покрівлю, підлогу, роблять фундамент чи встановлюють внутрішню сантехніку. Це об’єкти у таких населених пунктах:
- Березова Рудка і Велика Круча Пирятинського району;
- Засулля Лубенського району;
- Балясне Диканського району;
- Покровське і Шевченкове Решетилівського району;
- Оболонь Семенівського району;
- Пироги Глобинського району;
- Світлогірське і Шенгури Кобеляцького району;
- Мала Перещепина Новосанжарського району;
- Розсошенці і Божківське Полтавського району;
- Петрівка та Скороходове Чутівського району.
Вже почалися роботи і в інших населених пунктах: Почаївці (Гребінківський район), Галущиній Греблі (Новосанжарський район) і Веселому Подолі (Семенівський район).
– Для мене дуже важливо, що є спільне бачення процесів, які відбуваються. Влада на місцях сприяє нашій роботі: від неї залежить виділення земельних ділянок та співфінансування. Розробили проектну документацію, підрядник якісно виконує свою роботу. Переконаний, все разом дасть гарний результат, – підсумував Тимофій Голбан.