Вхід | Реєстрація

Резонанс: за смерть малюка у Кременчуцькій дитячій лікарні медперсонал отримав лише догани

Резонанс: за смерть малюка у Кременчуцькій дитячій лікарні медперсонал отримав лише догани

Кримінальна справа ще розслідується і може привести лікарів до тюремного строку.

Понад місяць тому страшна звістка про смерть однорічного Микитки сколихнула Кременчук. Невдовзі ця трагедія набула розголосу на всю країну в ефірі телеканалу «Інтер» у телепередачі «Стосується кожного».

А 3 травня, в Кременчуцькій міській дитячій лікарні батькам померлого малюка надали документ, в якому зазначається про виявлені порушення під час лікування дитини.

Як повідомляє «Кременчуцька газета», За словами начальника управління охорони здоров’я Кременчука Максима Середи, управління провело розслідування фактів трагедії, вивчивши медичні документи та пояснювальні записки медперсоналу дитячої лікарні.

«Причинно-наслідковий зв'язок смерті з можливими недоліками лікування чи недотримання протоколів встановлюють медики-криміналісти. Мета службового розслідування міського управління охорони здоров’я полягала в тому, щоб виявити відповідність або невідповідність діагностики, лікування  і ведення дитини, згідно медичних протоколів, затверджених Міністерством охорони здоров’я для даного випадку», - розповів М.Середа.

За його словами, часткову невідповідність дій лікарів встановлено як і в діагностиці хвороби малюка, так і в його лікуванні.

«Виявлено ряд порушень. Серед них: неповне виконання протоколів лікування та неналежне ведення пацієнта», - розповів М.Середа.

За його словами, в комісії не було жодного представника дитячої лікарні, а лише спеціалісти з інших медичних закладів.

Головний медик міста зазначив, що винні наразі отримають лише дисциплінарні покарання у вигляді доган.

Тож догани виписані посадовим особам:

  • лікарю приймального відділення, адже повністю не призначив комплекс діагностичного обстеження при прийнятті дитини до медзакладу ;
  • ще два молодим лікарям приймального відділення, які спостерігали пацієнта наступного дня після госпіталізації дитини до лікарні;
  • лікарю-анестезіологу відділення анестезіології реанімації за непризначене дообстеження дитини у тяжкому стані;
  • завідувачу відділень анестезіології та реанімації через неповне виконання протоколів обстеження;
  • директору КНМП «Кременчуцька міська дитяча лікарня» за загальноорганізаційні недоліки в роботі медзакладу.

Згорьовані батьки пояснили, що не мають на меті когось безпідставно звинувачувати, а лише хочуть знайти правду, щоб їхнє горе більше ні з ким не повторювалося.

«Якщо дитину можна було врятувати, чому не врятували? А якщо ні, то що це за невиліковна хвороба?» - сказала мама Оксана.

Під час сьогоднішньої зустрічі начмед, анестезіолог Костянтин Добрик  пояснив батькам, що віруси в організмі дитини викликали діарею, як наслідок – зневоднення. І щоб відновити водний баланс, дитині призначили крапельниці. Він наголосив, якби у дитини була алергічна реакція на антибіотики, то вона проявилася б у вигляді анафілактичного шоку у перші години.

Анестезіолог наголосив, що зараз залишається чекати результатів судово-медичної експертизи та токсикології, які надаються на 45-60 день з моменту смерті.

Наразі кримінальне провадження по даній справі  внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 140 (неналежне виконання професійних обов’язків медичним працівником)  та ст. 115 (Умисне вбивство) Кримінального кодексу  України.


Автор: Тетяна Красельникова, «Кременчуцька газета»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кременчук | Надзвичайне
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації