Ремонт мосту в Засуллі Лубенського району розпочали минулого року. Доти його не відновлювали 60 років. Останні 10 із них місцеві жителі користувалися мостом на свій страх і ризик – переправа через річку Сула була в аварійному стані. Незабаром проблему жителів вирішать – ремонтні роботи йдуть згідно з графіком.
Засульський міст на баланс Полтавської ОДА передали в січні минулого року. Вже у травні стартували ремонтні роботи. Їх планували закінчити за рік. Директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА Тимофій Голбан говорить, що так і було б, аби не тріщина в одній з опор мосту. До зняття покриття про неї не знали.
– Є кілька варіантів усунення цієї проблеми. Для надання проектного рішення потрібно півтора місяці. Потім ще три-чотири місяці – підрядникам, і у вересні-жовтні мостом можна буде користуватися, – пояснив Тимофій Голбан.
Погодні умови, запевнив він, на заваді не стануть. Роботи, яким може завадити дощ, виконають улітку. На осінь залишиться натягування канатів і роботи, не прив’язані до погоди.
З фінансуванням проблем немає, з нехваткою робочих рук теж. Близько 20 працівників проводять відновлення у кілька етапів. Спочатку на визначеній ділянці переправи два тижні закладають конструкцію, потім два дні заливають її бетоном.
– Аванси виплачені, без затримок оплачуються роботи за актами виконаних робіт. Зарплати теж виплачуються вчасно. Підрядник зобов’язується відремонтувати міст із 30-річною гарантією. Вантажопідйомність об’єкта збільшиться з 60 тонн до 80, полотно розшириться, – розповів народний депутат України Костянтин Іщейкін.
Міст сполучає Лубни, Засулля та дорогу М-03, тому його відновлення значно полегшить логістику в області. Доки переправу ремонтують, говорить голова Засульської ОТГ Сергій Бондаренко, місцеві жителі користуються альтернативними шляхами: пішоходи – понтонним мостом, а автомобілісти – об’їзними коліями.
Нагадуємо, міст у Засуллі перейшов на баланс Полтавської ОДА з січня минулого року разом із місцевими дорогами. Доти ним опікувалася Служба автодоріг у Полтавській області. Востаннє його ремонтували 60 років тому. Міст розширять від 5 до 9 метрів. Також облаштують пішохідну зону. Для підсилення мосту використають спеціальні троси. Це перший випадок використання відповідної технології в Україні.