Чорбівський ФАП: без води і внутрішньої стіни

Чорбівський ФАП: без води і внутрішньої стіни

Головний лікар Кобеляцького центру первинної медико-санітарної допомоги Любов Коломієць озвучила проблеми, які виникають у роботі її колег.

Цієї неділі медичні працівники відзначатимуть своє професійне свято. І тому в статті мала б іти мова про успіхи та здобутки людей цієї професії. На жаль, медицина Кобеляцького району переживає далеко не найкращі часи. Частина працівників вторинної ланки може залишитися без роботи. Під закриття потрапили два терапевтичні відділення у Біликах і Світлогірському. Аби медзаклади продовжували працювати, місцева влада перерахувала кошти, яких вистачить на два місяці. Та навряд чи селищна і сільська ради спроможні постійно фінансувати відділення. Причина закриття досить банальна — мала кількість пацієнтів. Тому Національна служба здоров’я вважає нерентабельним утримувати такі медзаклади.

Не кращі справи і в первинної ланки. Проводячи реформу медицини, законотворці забули включити в неї сільські фельдшерсько-акушерські пункти. І тепер Центр ПМСД спільно з сільськими радами фінансують зарплати фельдшерів.

— Станом на 11 червня у районі працюють 43 ФАПи і 10 амбулаторій, — говорить Любов Коломієць. — Молодших медичних працівників, крім Бережнівського і Кунівського ФАПу, довелося скоротити. Тому всю роботу в медзакладі виконують фельдшери.

Зі слів головного лікаря, із більшістю керівників сільських рад їй вдається знайти порозуміння. Деякі проблеми виникають з чорбівським сільським головою Любов’ю Васютою. Справа в тому, що в одному приміщенні працює сільська рада та ФАП. Кабінети працівників виконкому і фельдшера Меланії Стадник знаходяться поряд.

— Ми попередньо домовились із сільським головою, що в коридорі збудують перестінок. Адже люди приходять до медика з різними проблемами. І вони мають право на таємницю. Крім того, у ФАПі обладнаний аптечний пункт, де зберігаються медикаменти. Поки що між кабінетами поставили шкаф, який із одного боку «підпирають» кілька листів гіпсокартону.

Також Любов Коломієць зазначила, що у ФАПі встановлені унітаз і умивальник, але водопостачання відсутнє.

Через віддаленість від Кобеляк жителі Чорбівської сільської ради не можуть постійно відвідувати районну лікарню. Автобусне сполучення фактично відсутнє, дороги до райцентру — у поганому стані. Тому до фельдшера чорбівчани звертаються постійно.

Очільник сільради пояснила, що депутати профінансували 1,25 ставки фельдшерів у Чорбівці і Комарівці. Загалом на медицину вже виділили 38 225 гривень. Внутрішню стіну теж обіцяють збудувати. Матеріали для цього закупили. Із перевиконання сільрада зможе оплатити послуги будівельників.

— Туалет і умивальник установили, коли в приміщенні знаходилась школа, — пояснює Любов Васюта. — За домовленістю, воду подавали з приватного будинку. Єдиний варіант на сьогодні — будувати шахтний колодязь, який коштує більше 50 000 гривень. Коштів на нього в бюджеті немає. Тому з цим питанням доведеться почекати.

Отож, голова громади від своїх обіцянок не відмовляється, але на цей День медика Меланія Стадник залишиться без «подарунків» від сільської ради.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»1. ИВЕН / 14 червня, 14:34
Причина закриття досить банальна — мала кількість пацієнтів.(мала кількість-це не мала кількість хворих-це наслідки БЕЗГРОШІВ!Я за які кошти лікуватися.....це питання до довбаних депутатів (до речі при тому що всі вони мільярдери вони і їхні сімяяяяяяяяя1ї отримують безкоштовну медицину і санаторне оздоровлення....
2. Ltava / 15 червня, 14:18
1.ИВЕН
«Причина закриття досить банальна»

Причина- відсутність бажання лікувати селян, при продажі землі селяни не потрібні тож їх потрібно "видавити2 із села:(( А депутати не «довбані» а обрані цими ж селянами:(( . ос і зараз будуть обирати між Рекою і вітком які їм і закрили фапи:((
3. Lion2020 / 20 червня, 13:22
Медична рехформа в дії!!!
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації