Вхід | Реєстрація

Суд посадив під домашній арешт двох підозрюваних у захопленні кременчуцького гранітного кар’єру

Суд посадив під домашній арешт двох підозрюваних у захопленні кременчуцького гранітного кар’єру

СБУ і ДБР викрили рейдерів, які захопили гранітні Мало-Кохнівський і Новогородецький кар’єри — двох підозрюваних посадили під домашній арешт

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області обрав міри запобіжних заходів для Олександра Серебряника та Олени Єлісєєвої. Обох підозрюють в участі у рейдерстві гранітних кар’єрів Полтавської та Житомирської областей. 5 і 6 червня відповідно суддя Володимир Бондарчук вирішив посадити обох під цілодобовий домашній арешт із носінням електронних браслетів. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень та офіційного сайту суду.

У матеріалах справи організатором рейдерства називають Олександра Серебряника. Упродовж січня-червня 2019 року він, бувши засновником ТОВ «Оптимум фактор», заволодів майном кременчуцького ТОВ «Мало-Кохнівський кар’єр». Для цього він залучив директора свого підприємства Вячеслава Ганжу та директора ТОВ «НВП «Укргеологстром» Олену Єлісєєву.

На думку правоохоронців, ці троє вчинили «безпідставні правочини» та використали підроблені печатки, аби перереєструвати кар’єр на «Оптимум фактор». Ймовірно, мова йде про кредит і фальшиві документи. Адже, за даними Мін’юсту, основним видом діяльності ТОВ «Оптимум фактор» є кредитування, а сам Олександр Серебряник керує 5 компаніями, пов’язаними з діяльністю інформаційних систем.

За оцінкою фахівців, таким чином підозрювані спричинили шкоду засновникам, учасникам, акціонерам та членам «Мало-Кохнівського кар’єру» на 227,6 млн грн. Саме у таку суму оцінили майно підприємства.

Аби у тодішнього директора кар’єру не було часу розбиратися у юридичних нюансах та чинити опір рейдерству, спільники підключили зв’язки у Держслужбі геології та надр України. Фахівців служби, за наказом голови, направляли перевіряти діяльність ТОВ «Новогородецький кар’єр» (село Новогородецьке Коростишівського району Житомирської області), яким керувала та сама людина. На підприємстві постійно знаходили недоліки, що фактично призвело до зупинки роботи кар’єру.

Після таких дій рейдери все одно не змогли заробляти на виробництві. Законні представники кар’єру звернулися до судів, через що були накладені арешти на техніку. Тому вони почали вимагати кошти за повернення як майна підприємства, так і самого товариства. 10 млн грн вони вимагали за те, що фірму не перепишуть на третіх осіб, 30 тисяч доларів — за те, що Держслужба геології та надр не зупинить дію дозволу на видобуток граніту, що загрожувало кар’єру після перевірок.

Перші 5 тисяч доларів рейдери отримали на в’їзді у Бориспіль 7 травня. Решту — еквівалент 10,5 млн грн — у відділенні «ПриватБанку» на вулиці Саксаганського у Києві 3 червня. Того дня їх і затримали правоохоронці.

Для викриття діяльності рейдерів довелося залучити понад 70 працівників: слідчих Теруправління ДБР у Хмельницькому, оперативників військової контррозвідки СБУ, процесуальних керівників Генпрокуратури України, співробітників спецпідрозділу «Альфа» СБУ.

Повідомлялося, що затримано було 4 учасників схеми. Наразі відомі імена двох підозрюваних. За 2-3 дні обох посадили під цілодобовий домашній арешт, хоча слідчі та прокурори просили помістити їх у СІЗО на 2 місяці.

Олександр Серебряник та Олена Єлісєєва здали слідчим свої закордонні паспорти і до 31 липня зобов’язані носити електронні браслети. Також вони мають утримуватися від спілкування зі свідками.


Автор: Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кременчук | Кримінал
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації