У музичній школі відбудеться скорочення

У музичній школі відбудеться скорочення
Геннадій Супрун: «Школа під загрозою закриття»

Із нового навчального року в закладі зменшиться кількість учнів.

На останньому сесійному засіданні Новосанжарської районної ради депутати розглянули питання про затвердження контингенту учнів музичної школи.

Як виявилось, протягом 2018–19 навчального року заклад міг прийняти 170 дітей. Усього навчалися 169. У травні музичну освіту здобули 14 учнів. Тому депутатам запропонували залишити в закладі 155 учнів.
Пояснення з цього приводу надав голова районної ради Геннадій Супрун:

— У зв’язку з недофінансуванням Новосанжарською громадою музичної школи, ми змушені скорочувати кількість дітей. Це вимушений крок, який, на жаль, не рятує ситуацію, у якій зараз знаходиться заклад. Якщо становище не виправити, я не знаю, що станеться зі школою.

Депутати селищної ради, аргументуючи, що коштів у бюджеті немає, на сесії виділили більше 130 000 гривень на реконструкцію освітлення двох вулиць. При тому, що це не перешочергові витрати. Відповідно до бюджетного кодексу, до них належать зарплати працівників бюджетних установ і організацій, енергоносії, комунальні послуги.

Зі слів Геннадія Супруна, у останньому листі, який директор музичної школи отримала від Полтавської облдержадміністрації, зазначена ця норма. Також вказувалось, що резервом для забезпечення закладів позашкільної освіти, культури і охорони здоров’я можуть бути зняття коштів з бюджету розвитку. А селищна рада виділили 500 000 гривень на ще один Центр надання адміністративних послуг. При цьому музшкола знаходиться під реальною загрозою закриття.

Голова райради навів приклад, що в Гадяцькому районі батьківської плати за навчання в музшколі взагалі немає. Кошти для цього виділили з місцевих бюджетів.

— А в Нових Санжарах селищний голова рекомендує знизити контингент дітей із селища з 90 до 50–60 і піднімати батьківську плату, — наголосив Супрун. — До створення в районі громад навчання в музичній школі коштувало 50 гривень за місяць. У минулому навчальному році вартість збільшилась до 100. Тепер селищна рада пропонує підняти до 400 гривень. Постраждають діти, батьки яких не зможуть платити такі суми, доведеться скоротити педагогічний колектив.

Заслухавши роз’яснення свого колеги, депутати проголосували за скорочення кількості учнів музшколи до 155 чоловік.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»

20 червня 2019, 16:47 | Кобеляки | Культура та освіта
1. Деп / 20 червня 2019, 21:51
Скоротити районну раду і будуть кошти на музичну школу. З неї користі немає а зарплати голови вистачить утримувати пів школи . Коли останній раз ремонтувалася школа? Занедбана будівля така як і будинок дитячої творчості якими ніхто ніколи не цікавився.
2. orakul / 20 червня 2019, 23:02
1.Деп
«Скоротити районну раду і будуть кошти на музичну школу. »

Нах та школа. А районна рада виконує важливу фунуцію - скорочення населення України. Земля хазяям повинна перейти без біомаси. Сам бог таке велів «А в городах сих народов, которых Господь, Бог твой, дает тебе во владение, не оставляй в живых ни одной души». (Второзаконие 20:16) І Зельц на «писанні» йому присягнув.
3. ЛУНА / 20 червня 2019, 23:04
Это Супрун?Рискну озвучить свое поверхносное мнение.Физиотип человека неуравновешеного,амбицийного,возможно спортсмена в прошлом,но не реализованого,вероятно склонного к не частым запоям.Ладно,ближе к тексту.Вот почему районный глава берет на себя обязательство цитировать глава поселкового главы?Свои рекомендации она может озвучить сама.Или ЭХО ей не доступно?Критиковать местную власть за уличное освещение вообще бред.
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації