У зв’язку з цим, проводитиметься санітарна обробка ставка хімічними засобами.
На початку травня в тижневику була надрукована стаття «У ставок випустили амура, товстолоба і коропа» (№18 (815) від 2 травня 2019 року). У ній розповідалось, що протягом десяти років товариство «Волна-2008» орендує в Нехворощі ставок, який місцеві жителі називають «іллічанським». Підприємство займається вирощуванням промислових видів риби. За два місяці працівники «Волна-2008» провели кілька зарибнень водойми. Загалом у ставок випустили більше 25 000 малька.
Днями стало відомо, що в рибі з «іллічанського» ставка виявили збудник ботулізму. Таку інформацію розмістили на офіційній сторінці Нехворощанської громади, у мережі Фейсбук. Висновки надали фахівці, провівши лабораторні аналізи. Також у ставку виявили рибу, що загинула внаслідок хвороби.
Зважаючи на небезпечну ситуацію, із 2 липня по 15 серпня проводитиметься санітарна обробка ставка хімічними засобами. У цей період категорично забороняється виловлювати рибу із водойми, вживати її в їжу, перебувати в санітарній зоні (ближче 30 метрів до берегової лінії), купатися чи брати з неї воду.
P. S. Коли матеріал готувався до друку, інформацію із соцмережі видалили. Працівник сільської ради Зінченко пояснив, що в ставку дійсно виявили хвору рибу. Та лабораторні аналізи не підтвердили у неї ботулізм.
Як уникнути ботулізму
Збудники ботулізму можуть “ховатися” у будь-яких продуктах, які не пройшли достатньої термічної обробки, абияк транспортувались чи зберігались. За статистикою попередніх років найбільшою загрозою для українців є в’ялена риба і м’ясо, яке консервували в домашніх умовах.
Потенційно найбільш небезпечними у контексті ботулізму є:
- в’ялена, копчена, солона або консервована риба;
- м’ясні та грибні консерви, особлово домашнього виробництва;
- копчене м’ясо.
Ботулізм може виникнути внаслідок споживання будь-яких виробів з м’яса – ботулотоксини нерідко містяться в ковбасі, шинці тощо. В умовах коли збудник продукує токсин в умовах відсутності кисню – анаеробні умови.