25 червня Центральна виборча комісія завершила реєстрацію кандидатів у народні депутати. Вибори нардепів здійснюватимуться за змішаною системою: 225 оберуть за пропорційною системою в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками кандидатів від політичних партій, рівно стільки ж — за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах.
Згідно даних, указаних на сайті ЦВК, усього зареєстровано 5956 кандидатів у народні депутати, із яких 3196 — у мажоритарних округах та 2760 кандидатів, включених до виборчих списків 21 партії. Позачергові парламентські вибори відбудуться 21 липня.
У одномандатному виборчому окрузі №149, куди входять Карлівський, Кобеляцький, Козельщинський, Машівський, Новосанжарський і Чутівський райони, нардепами бажають стати 18 чоловік.
Вітків і Рек по двоє і оббивальник меблів Шкарбан
Лариса Босенко, відома читачам тижневика як представник громадської організації «Наша справа Полтавщина», народилася 4 грудня 1977 року, має вищу освіту, тимчасово не працює, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», проживає в Полтаві.
Екс-голова Новосанжарської райдержадміністрації Сергій Бульбаха народився 20 травня 1973 року, освіта вища, безпартійний, проживає в Полтаві, висунутий політичною партією «Європейська Солідарність».
Народний депутат Артем Вітко повторно вирішив балотуватися до Парламенту. Він народився 31 сiчня 1983 року, освіта вища, безпартійний, проживає в Полтаві, самовисуванець.
Подав свою кандидатуру і його тезка з Дніпропетровської області Антон Вітко. Менеджер із постачання товариства «АРТпроектбуд» народився 12 червня 1982 року, має вищу освіту, проживає в Слобожанському, самовисуванець.
Є у списку кандидатів і громадський діяч з Бутенок Павло Гунжель. Він народився 3 березня 1975 року, освіта вища, працює директором підприємства «Соломіямедіагруп», безпартійний, самовисуванець.
Арбітражний керуючий Андрій Дуленко з Карлівки народився 17 квiтня 1969 року, освіта вища, член політичної партії «Наші», самовисуванець.
Сергій Жук, який зараз представляє Кобеляцький район у обласній раді, вирішив піти в народні депутати. Він народився 8 грудня 1959 року, має вищу освіту, очолює фермерське господарство «Громада», член «Соціал-демократичної партії», проживає в Жуках Кобеляцького району, самовисуванець.
Костянтин Касай народився 27 вересня 1979 року, освіта вища, директор товариства «Полтавабудсервіс плюс», безпартійний, проживає в селі Марківка Полтавського району, висунутий партією «Слуга народу».
Народний депутат І скликання Іван Макар знову бажає потрапити в Раду. Кандидат у квітні цього року звертався в НАБУ щодо перевірки народних обранців Олексія Лелюка і Андрія Реку на причетність до корупційних схем, організованих екс-головою Полтавської ОДА Валерієм Головком. Макар народився 15 сiчня 1957 року, освіта вища, адвокат, безпартійний, проживає в Києві, самовисуванець.
Вячеслав Мінязев, протеже голови правління Полтавського гірничо-збагачувального комбінату Віктора Лотоуса, уже встиг зробити подарунок Кобеляцькій міській раді. На День міста громада отримала від кандидата автомобіль Рено Доккер. Мінязев народився 5 листопада 1970 року, освіта вища, директор благодійного фонду «Полтавського ГЗК», безпартійний, проживає в Горішніх Плавнях, самовисуванець.
Ще один карлівчанин Володимир Мусяк народився 12 жовтня 1983 року, має вищу освіту, працює заступником директора з безпеки підприємства «Агромаш», член партії «Сила і честь», висунутий кандидатом цією політсилою.
У списку кандидатів є безробітний киянин Олексій Негода, який народився 9 лютого 1996 року, освіта вища, самовисуванець.
Народним депутатом бажає стати редактор дитячого журналу «Сашка» Роман Пирлик. Чоловік народився 7 листопада 1982 року в Полтаві, де проживає і до цього часу. Має вищу освіту, самовисуванець.
Нардеп із Нових Санжар Андрій Река цього разу йде на вибори як самовисуванець. Він народився 1 грудня 1953 року, має вищу освіту, безпартійний.
Виявляється, що в селі Степанівка Черкаської області проживає чоловік із прізвищем Река. Щоправда, звуть його Микола Андрійович. Так от, пенсіонер Микола Река 1950 року народження, слідом за своїм тезкою, також планує покращувати життя мешканців 149‑го виборчого округу. На вибори він іде як самовисуванець.
Інший киянин Руслан Телятник народився 28 лютого 1977 року, працює генеральним директором ДП «Київтранспарксервіс-1», член політичної партії «Опозиційна платформа «За життя»». Саме ця політична сила і розгледіла в ньому майбутнього народного депутата.
46‑річний Валерій Толкачов займає посаду заступника начальника Управління майном Полтавської обласної ради, член Всеукраїнського об’єднання «Свобода», проживає в селі Розсошенці Полтавського району. На вибори йде від «Свободи».
Директор Ліщинівського будинку-інтернату Анатолій Шкарбан не подав своєї кандидатури на вибори. Натомість у списку кандидатів з’явився 35‑річний черкащанин Сергій Шкарбан. Чоловік має середню спеціальну освіту, працює оббивальником меблів у товаристві «Віко Меблі», безпартійний, самовисуванець.
До речі, до партійних списків Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» включений голова Новосанжарської районної ради Геннадій Супрун. Він у списку — під 110‑м номером.