Вінки на воду пустили, опудало спалили (фото) (відео)

Вінки на воду пустили, опудало спалили

6 липня в Кобеляках відбулось театралізоване дійство, присвячене одному з найстаріших свят, що дійшло до нашого часу.

Археологи та історики вважають, що Івана Купала має тисячолітню історію. Підтвердженням цьому слугує святкова атрибутика, яку виявили під час археологічних досліджень. На думку вчених, знахідкам більше 3 000 років.

 

Свято Івана Купала східнослов’янські племена пов’язували з літнім сонцестоянням, після якого день ставав коротшим. Ритуали й обряди присвячувалися Сонцю (як головному божеству), що дарувало людям гарний урожай і здоров’я. Слов’яни вважали, що в купальську ніч з’являлася нечиста сила. Тому її відлякували гучними гуляннями і вогнем. Люди палили багаття і стрибали через нього парами. Якщо хлопець і дівчина перестрибували, тримаючись за руки, їх відносини були міцними. Незаміжні дівчата плели вінки із трав і польових квітів та запускали їх на воду. Вважалося, що в тій стороні, куди попливе вінок, або біля того берега, до якого він пристане, живе суджений. Під час купальських ігор дівчата обирали собі пару. І з цього дня починалися весілля.

Із прийняттям християнства свято почали приурочувати до дня народження Іоанна Хрестителя.

Та не дивлячись на це, обрядовість і магічність купальської ночі залишилась.

Працівники Кобеляцького районного Центру культури і дозвілля, які організували суботнє свято на березі Ворскли, не обмежились одним лише театралізованим дійством. На глядачів чекали рухливі забави і конкурс на кращий вінок. Герої дійства «Віночки сплітайте, на Купала поспішайте» розповіли про міфічний цвіт папороті, чарівну вогняну квітку щастя, що розцвітає в купальську ніч. Предки вважали, хто зірве цю квітку, той усе на світі знатиме, дістане без труднощів усі скарби, причарує найкращу дівчину чи парубка, матиме найвищий урожай. Також культпрацівники нагадали, що на свято плетуть вінки, які пускають по воді. За традицією, потрібно назбирати 12 різних видів рослин і з них зробити вінок. Якщо він потоне, то дівчина не вийде заміж у цьому році, коли ж відпливе від берега — наречений ходить зовсім близько.
Побували на святі і Водяник з Русалками. Повелитель водної стихії провів для глядачів кілька конкурсів та загадав загадки.

Крім сценок та ігор, присутні послухали виступи Даші Колісник, Ярослави Козарь, Софії Дейнеки, Іванни Кузьменко, дуету «Елві», гурту «Веселі молодички», фольклорного ансамблю «Ворскла». Бурхливі оплески за виступи отримали танцювальний колектив «Грація» і дует Олександра Накіська та Євгенії Божко.

На завершення дійства організатори запросили дівчат пустити на воду вінки і запалили купальське багаття.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації