На Полтавщині побільшало об’єктів археології, що підлягають захисту. На засіданні Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини, що відбулося 9 липня в Полтавській облдержадміністрації, взяли на облік нові об’єкти культурної спадщини.
Зокрема, поселення «Котелевка-5», «Котелевка-6», «Котелевка-7», які були виявлені в 2012-2017 роках. А це більше 100 гектарів земель сільськогосподарського призначення.
– Знайдені артефакти в Котелевському районі свідчать, що там були поселення в IV-II століттях до нашої ери, – розповів юрист Державного підприємства «Науково-дослідного центру «Охоронна археологічна служба України» інституту археології НАН України» Максим Карманніков. – На місці давніх поселень нині вирощують овочі і видобувають вуглеводи. Тому ми почали готувати документацію для взяття земель на облік як об’єктів культурної спадщини.
Півроку тому консультативна рада при Полтавській ОДА відхилила прохання науковців через низку помилок у документації, цього разу поселення «Котелевка-5», «Котелевка-6», «Котелевка-7» взяли на облік. Директор Департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації Валентина Вождаєнко зауважила, що це просто необхідно зробити з метою збереження й проведення детальних розкопок, адже ці поселення вважаються щойно виявленими і детально не досліджувалися.
Крім того, на консультативній раді взяли на облік пам’ятку місцевого значення – будинок школи, де навчався Герой РС Василь Борисенко (с. Пирогове Глобинського району). Також розглянули облікову документацію на пам’ятку архітектури національного значення – приміщення Управління служби безпеки України у Полтавській області, адже вже надійшла перша сума грошей на проведення реставраційних робіт у ньому.