До редакції звернулася жителька Кобеляцького району, яка побажала, щоб її прізвище не оприлюднювали. Вона заявила, що працівники фірми «Онур», яка будує дорогу в Кобеляцькому районі, харчуються в антисанітарних умовах. І це вже призводить до проблем зі здоров’ям.
Жінка розповіла:
— У їдальні фірми люди харчуються в нормальних умовах. Але деякі робітники змушені обідати прямо на трасі, що будують. Так би мовити, без відриву від виробництва. Тобто, людям привозять обіди, вони сідають на обочині і їдять. Поряд проїжджають сотні автомобілів, працює будівельна техніка. Антисанітарія повна. Окрім того, люди скаржаться на меню. Їх годують стравами східної кухні, до яких звикли самі турки. Нашим працівникам така їжа є незвичною. Як наслідок, кілька людей потрапили в інфекційне відділення районної лікарні.
Наша співрозмовниця сказала, що побоюється за здоров’я своїх рідних, які теж працюють у турецькій фірмі. Вона дуже цікавилася, які державні органи уповноважені провести відповідну перевірку. Ми порадили звернутися в Держпродспоживслужбу і колишній підрозділ санепідстанції, що нині підпорядковується згаданій службі.
Через кілька днів зателефонували до санітарного лікаря Валентини Семиног. Валентина Іванівна підтвердила, що до них зверталися. І зазначила:
— Наші фахівці відреагували і, у свою чергу, звернулися за інформацією до працівників інфекційного відділення ЦРЛ. На даний момент там немає людей, які госпіталізовані з діагнозом «харчове отруєння». Так, у медзакладі перебуває один чоловік із числа працівників турецької фірми. У нього діагностований гастоентероколіт. Це — не харчове отруєння. Отже, ми не маємо права виїжджати на місце і проводити перевірку. Якщо, не дай Боже, звичайно, буде зафіксований факт харчового отруєння, ми увімкнемося миттєво. А проводити якісь перевірки приватних фірм нам давно заборонено.
Давати рекомендації щодо раціону харчування санітарні лікарі теж права не мають.