На укомплектування домашньої сонячної електростанції чоловік витратив півроку і 15 000 доларів.
Наприкінці червня житель Нових Санжар Олександр Герасименко почав продавати «Полтаваобленерго» електроенергію, отриману з власної сонячної станції.
Чоловік згадує, що, маючи на руках кілька тисяч доларів, спершу планував придбати автомобіль іноземного виробництва. Та згодом вирішив вкласти кошти у справу, що приноситиме пасивний дохід.
— Чув неодноразово про «зелений» тариф для електростанцій, що працюють на відновлювальних джерелах електроенергії, — говорить Олександр. — Почав вивчати це питання, звертався у різні фірми, що продають такі електростанції, та в товариство «Полтаваобленерго». Зізнатися відверто, лише на папері електрики швидко проводять усі роботи, а на практиці все виявилось набагато складніше. Затягували час на кожному етапі.
Зі слів новосанжарця, проблеми почалися ще з топографічної зйомки. Спеціалісти відділу архітектури райдержадміністрації не могли зорієнтуватись, скільки часу їм потрібно, аби підготувати відповідні документи. Тоді Олександр звернувся в харківську приватну організацію, працівники якої за 2500 гривень провели зйомку.
Далі настав затяжний процес співпраці з представниками «Полтаваобленерго», що тривав півроку.
— Потрібно було взяти дозвіл на підключення трьох фаз і збільшення потужності до 20 кіловат. На це пішло три місяці. У РЕС їздив, як на роботу, кожен день, — каже Герасименко. — Двозонний лічильник із модемом я придбав за 9 000 гривень, ще 2 500 заплатив за новий проект. Коли електрики підключили три фази, то встановили свій лічильник. За те, щоб замінити його на мій, віддав ще 400 гривень.
Сонячні панелі новосанжарець придбав у полтавської фірми «Нью лайн енерджі». Працівники компанії змонтували фасадну електростанцію загальною потужністю 18,7 кіловата. Біля будинку і на даху підсобного приміщення встановили 68 панелей по 275 кіловат кожна. Загальна вартість робіт обійшлась у 15 000 доларів.
— Із 25 червня вступив у силу мій договір про «зелений» тариф із «Полтаваобленерго», — продовжує Олександр Герасименко. — Сонячна електростанція виробляє за день близько 100 кіловат. Ціна 1 кіловата становить 4 гривні 40 копійок. Ціна прив’язана до євро і залишатиметься фіксованою до 2030 року. Звірятися з електриками маю до 10 числа кожного місяця. За місяць ми споживаємо до 150 кіловат.
Як пояснив чоловік, потужність сонячної електростанції не дозволяє встановити в будинку електроопалення. Один із варіантів — обігрівати помешкання тепловими кондиціонерами. Але ці пристрої не можна використовувати в сильні морози. Тим більше, що в осінньо-зимовий період електростанція вироблятиме менше кіловат електроенергії, так як усе залежатиме від кількості сонячних днів.
— Сподіваюся, що сонячна станція приноситиме моїй сім’ї дохід. Представники фірми прораховували, що вона окупиться за 5 років. Та я в цьому не впевнений. Поживемо — побачимо. Якщо держава даватиме можливість заробляти на «зеленому» тарифі всім громадянам, а не лише олігархам, то буду збільшувати кількість сонячних панелей, — резюмував Олександр Герасименко.