Сподівання на подібний розвиток ситуації висловила одна із жінок, яка брала участь у перекритті автодороги Н-31 в Кобеляках. Пікетувальники прийшли висловити свій протест проти можливого закриття кількох лікарень у Кобеляцькому районі.
Дорога була перекрита близько дев’ятої години ранку. Кілька чоловіків і жінок, у основному похилого і середнього віку, вийшли на пішохідний перехід, що знаходиться навпроти будівлі районної поліклініки. У руках люди тримали плакати. Загальна кількість пікетувальників не перевищувала десяти. Судячи із плакатів та транспарантів, котрі вони тримали в руках, люди прийшли протестувати проти медичної реформи, що відбувається в Україні. Зокрема, проти можливого закриття лікарень у Біликах, Світлогірському та Кобеляках. У всякому випадку пікетувальники про це говорили.
Одна вельми красномовна деталь. Представників медицини серед протестувальників помічено не було. Кілька лікарів час від часу виходили на тротуар поряд із проїжджою частиною, спостерігали за дійством, але участі у ньому не брали. Акцію знімали на телефони та відеокамери кілька людей. Випадкові перехожі зупинялися, щоб поспостерігати за розвитком подій, інколи коментували.
Із найцікавіших коментарів:
— І поліцію закрити потрібно. Дармоїди.
— Районну раду розігнати. Тільки зарплати отримують і нічого не роблять.
Поліцейські теж перебували на місці події. У дії пікетувальників вони не втручалися, лише регулювали дорожній рух, вказуючи автомобілістам напрямок об’їзду.
Як розповів один із поліцейських, перекриття дороги було для них несподіванкою. Про те, що на пішохідний перехід вийшли пікетувальники, правоохоронці дізналися, переглядаючи відео із камер, установлених поряд із лікарнею. І одразу направили потік автотранспорту в об’їзд. Тобто, значних перешкод для руху транспортних засобів дії пікетувальників не створили.
Гунжель пішов. Але обіцяв повернутися
Швидше за все, організатором пікету виступив депутат Бутенківської громади Павло Гунжель, який позиціонує себе як громадський активіст. І, до речі, балотується у депутати Верховної ради України.
У всякому випадку, саме Гунжель активно дискутував і з головою райради Володимиром Кішінським, і з заступницею голови Оксаною Гордійко, і з головним лікарем ЦРЛ Володимиром Казиродом.
Кішінському Гунжель устиг пред’явити претензії у бездіяльності щодо збереження закладів медицини і у потуранні незаконному видобутку глини на території району.
Натомість Володимир Кішінський та Оксана Гордійко назвали виступ Гунжеля класичним прикладом демагогії. І визнали наявність у Павла Олександровича артистичних здібностей.
На адресу головного лікаря із уст Павла Гунжеля пролунала фраза:
— А як ви поясните, що медиків у Біликах і Світлогірському відправили у відпустки. А потім людей звільнять.
Володимир Казирод від участі у дискусії утримався, зауваживши на адресу Гунжеля:
— Якщо ви йдете у політику, то не личить розпочинати свою діяльність із неправди. Під час відпусток людей із роботи на звільняють.
Акція тривала годину. О десятій пікетувальники згорнули плакати і покинули проїжджу частину. Їх лідер наголосив:
— Це — попереджувальна акція. Якщо грошей на медицину не знайдуть, то через кілька тижнів люди просто поставлять намети на дорозі і у них житимуть. Так що, ми повернемося.
Грошей на зарплату кобеляцьким медикам вистачає. А ось з усім іншим — проблеми
Уже пізніше, під час телефонної розмови, головний лікар ЦРЛ Володимир Казирод пояснив:
— Ми ж розмовляли з Гунжелем у Білицькій лікарні. Він сам бачив, що із десяти ліжок там зайняті два. А після 14‑ої години немає й лікаря. Тобто, якщо пацієнту раптом стане зле, то навіть реанімаційні заходи провести не буде кому. До речі, на останній сесії селищної ради депутати виділили ще 100 000 гривень на утримання лікарні. Так що, до жовтня грошей білицькому медзакладу вистачить.
Головний лікар ще раз уточнив, що зараз кошти на медзаклади щомісяця надходять із Києва. Національна служба охорони здоров’я перераховує їх у залежності від кількості пролікованих випадків. Білицька лікарня, за словами Казирода, таким чином заробляє на себе близько 20 000 гривень у місяць. А на її утримання необхідно в десятки разів більше.
Володимир Казирод розповів, що з 13 липня лікар-терапевт із Білицької лікарні почала працювати у оздоровчому таборі «Ромашка». Тобто, зараз у медзакладі взагалі немає лікаря. Тому у відпустку пішли й інші працівники лікарні.
У Світлогірському теж традиційно працівники терапевтичного відділення у липні йдуть у відпустку. Але в цьому селі, як розповів Казирод, питання подальшого фінансування медзакладу не вирішене. Грошей немає ні у сільському, ні у районному бюджетах.
Фахівці лікарні в Кобеляках за кількістю пролікованих випадків і отриманого із Києва фінансування на зарплату заробляють. А ось оплатити енергоносії та придбати продукти харчування для хворих мають із районного бюджету. А він, той бюджет, виконується «аж» на 85 відсотків.
Так що, попереду в кобеляцьких медиків дуже «веселий» рік. Ну, хіба що Зеленський їм допоможе. Велосипед і булава у чоловіка вже є. Він просто не знає, що в Кобеляках відбувається. А після пікету дізнається, сяде на велосипед, візьме у ручки булаву і полетять голови. Якось так.