Жителів села стурбувала інформація про те, що аграрне підприємство на території складу, який розташований у межах населеного пункту, планує зберігати рідкі добрива.
Зібрання мешканців Красного почалося біля приміщення сільської ради. Там люди планували зустрітися і поговорити з кимось з відповідальних працівників «Добробуту». Почекавши із восьмої до дев’ятої ранку, селяни вирушили до території самої виробничої бази агрофірми.
Напередодні жителі Красного дізналися, що керівництво агрофірми збирається завезти і розмістити в одному із складів близько семисот тонн добрива КАС. Це стурбувало людей. Вони вважають, що розміщення великої кількості хімічних добрив у населеному пункті може загрожувати їх здоров’ю.
Для довідки: КАС — це суміш водних розчинів аміачної селітри і карбаміду (у співвідношенні 35,4 % карбаміду, 44,3 % селітри, 19,4 % води, 0,5 % аміачної води). Щільність рідкого добрива — до 1,34 кг/м3. Це добриво зараз масово використовують усі аграрії. Виробники стверджують, що воно найбільш екологічно безпечне серед аналогічних сполук. І навпаки — не пожежо- чи вибухонебезпечне.
Окрім того, красняни висловили думку, що разом із КАСом у складах розмістять і пестициди.
До людей вийшов один із керівників місцевого підрозділу агрофірми «Добробут» Віталій Савченко. Він спробував запевнити селян, що добриво ніякої небезпеки їх здоров’ю не становить. Навіть пропонував створити групу із авторитетних жителів села, які періодично контролюватимуть наповненість складу добривами.
Але красняни були непохитними у своїх вимогах. Вони виступили категорично проти складування КАСу на території села. Сільський голова Анна Зайченко запропонувала проголосувати і прийняти рішення зборів. Усі дружно підняли руки, висловившись проти розміщення добрив.
Віталій Савченко пообіцяв донести думку селян до свого вищого керівництва.