Відповідне рішення прийняли депутати Новосанжарської об’єднаної територіальної громади.
Нагадаємо, що протягом 2018–2019 років між представниками районної та селищної рад точились постійні суперечки з приводу того, хто має утримувати дитячу музичну школу. Голова райради Геннадій Супрун заявляв, що згідно законодавства, навчальний заклад знаходиться на території новоствореної громади, а отже і фінансувати його мають із бюджету ОТГ. Селищний голова Інна Коба, у свою чергу, стверджувала, що перш ніж утримувати музичну школу, районна влада має її передати на баланс ОТГ. А доки засновником вважається райрада, то, відповідно, установа фінансується з її бюджету.
У червні районні депутати скоротили кількість учнів музичної школи. Виявилось, що протягом навчального року заклад відвідували 169 дітей. У травні школа випустила 14 учнів. Тому районні обранці зменшили їх кількість до 155.
Головною причиною скорочення Геннадій Супрун назвав недофінансування музшколи Новосанжарською селищною радою. Із його слів, Інна Коба пропонувала зменшити кількість новосанжарських учнів із 90 до 50–60, а також підняти плату за навчання: якщо у цьому навчальному році діти сплачували 100 гривень, то збільшити до 400.
На чергову сесію Новосанжарської селищної ради, що відбулась 7 серпня, було винесено питання про прийняття на баланс дитячої музичної школи. На її утримання виділили 250 000 гривень. Депутати одноголосно підтримали ці рішення.
Напередодні сесії кореспонденти телефоном поспілкувались із директором музичної школи Іриною Сергеєвою. Вона розповіла, що протягом червня-липня її колеги спільно з працівниками райради і адміністрації розробляли механізм утримання закладу. Навіть розглядали варіант відмовити в навчанні учням, які проживають на території Новосанжарської ОТГ. Та після парламентських виборів селищна рада запропонувала взяти школу на утримання.
— У 2019 році за навчання новосанжарських дітей із бюджету ОТГ мали виділити 1 400 000 гривень, — говорить Ірина Сергеєва. — При цьому перерахували лише 400 000. Педагоги пішли у відпустку за кошти з районного бюджету. Тепер селищна рада має дофінансувати нам приблизно на 400 000.
Інна Коба теж прокоментувала рішення сесії:
— Депутати проголосували за приймання музично школи. Фінансові питання в робочому порядку будемо вирішувати з керівником навчального закладу. Як і питання щодо кількості учнів та персоналу.
Тепер залишається чекати, чи зможуть бажаючі з нового навчального року вступити до музшколи та скільки викладачів і учнів у ній залишиться.