Для школярів придбають «Ісузу Атаман»

Для школярів придбають «Ісузу Атаман»

Автопарк навчального закладу оновить транспортний засіб, зібраний у ПАТ «Черкаський автобус».

У понеділок Руденківський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів оголосив про купівлю спеціалізованого автобуса для перевезення школярів. Згідно з тендерною документацією, транспортний засіб повинен зійти з конвеєра в цьому році. Розрахований на 29 пасажирських місць, крім місць для водія і супроводжуючих осіб. Автобус має бути обладнаний дизельним двигуном, відповідати нормам токсичності не менше EURO 5, механічною трансмісією, рульовим механізмом із гідропідсилювачем керма. Гарантія на автобус — не менше 18 місяців, або 50 000 кілометрів пробігу.

Навчальний заклад готовий придбати транспортний засіб за 1 850 000 гривень. Тендерні пропозиції приймаються до 21 серпня. А вже наступного дня відбудеться аукціон.

Зі слів директора Руденківської школи Андрія Дігтяра, навчальний заклад користувався орендованим автобусом, що належить відділу освіти:

— Оскільки власного транспорту для підвозу школярів ми не мали, стали учасниками програми придбання шкільних автобусів за рахунок коштів Міністерства освіти. 1 500 000 гривень на транспортний засіб перерахувало Міністерство, 350 000 — кошти Руденківської громади.

Як пояснив педагог, один автобус не покривав увесь маршрут, за яким підвозили школярів, тому доводилось залучати транспорт елеватора «Чиста Криниця». Та виникали форс-мажорні обставини, що вимагали придбання ще одного власного автобуса. Зокрема, у цьому році в день проведення ЗНО вийшов із ладу наш транспортний засіб. І довелося піднімати увесь район, аби знайти транспорт і відвезти дітей у Полтаву.

— Автобус підвозить 140 дітей, починаючи з Лелюхівки і закінчуючи Мар’янівкою й Пудлівкою, — продовжує директор школи. — Тому маршрут доведеться розбивати на два кола. Перше: Лелюхівка — Нові Санжари — Клюсівка — Дубина — Руденківка, а друге: Солонці — Пологи Низ — Мар’янівка — Пудлівка — Руденківка. Та все залежатиме від того, наскільки швидко ми проведемо тендер.

Також Андрій Дігтяр зазначив, що, зважаючи на отриману суму, вибір був між «Ісузу Атаманом» і «Богданом». Порадившись із депутатами і сільським головою, зупинились на автобусі, побудовану на агрегатах японського виробництва.

Із приводу того, чи повертати у відділ освіти орендований автобус, директор школи додав:

— Я не готовий сказати, повернемо ми його чи ні, тому що цей транспортний засіб був придбаний на наш округ і для нашого навчального закладу. Коли ж утворилась Руденківська територіальна громада, нам відділ освіти здав автобус у оренду. Коли розформують Новосанжарський район і майно ділитимуть між громадами, сподіваюсь, що цей автобус залишиться нам. Тим більше, що один автобус не в змозі підвозити 140 дітей із усіх населених пунктів.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»


Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації