Проект організований за фінансового сприяння Європейської комісії і передбачає підтримку реформ у вищій освіті України щодо передачі технологій та комерціалізації наукових розробок. Його мета — ознайомлення українських ВНЗ-учасників із діяльністю інноваційних структур (наукових та технологічних парків, бізнес-інкубаторів тощо) Німеччини, Іспанії, Росії, створення «пілотних» інноваційних структур європейського типу в Україні та розробка методичного забезпечення їх функціонування. Бюджет проекту складав майже 600 тисяч євро.
Тож, щоб підбити підсумки дворічної співпраці, до ПолтНТУ прибули учасники проекту: представники Черкаського державного технологічного університету на чолі з ректором Ю. Легою; Харківського національного економічного університету — з проректором із науково-педагогічної роботи В. Єрмаченком; Санкт-Петербурзького державного електротехнічного університету «ЛЕТІ» (Росія) — на чолі з керівником технопарку А. Муравйовим, із якими ПолтНТУ має тісні партнерські стосунки, та іноземні гості — координатор проекту Н. Мошнягул із університету Саарланду (Німеччина) і М. Барлуенга із університету Аліканте (Іспанія). Про солідну наукову та методологічну складову проекту свідчить і те, що в ньому взяли участь також Національна академія наук України, Міністерство освіти й науки України та Торгово-промислова палата (м. Київ).
Реальним практичним досвідом, дуже корисним для університету, вважає участь у цьому проекті доктор економічних наук, професор, ректор ПолтНТУ Володимир Онищенко.
— Наш університет постійно бере участь у міжнародних проектах, що фінансуються різними грантоутворюючими організаціями й установами. Ось і два роки тому ПолтНТУ в складі консорціуму ВНЗ отримав грант на реалізацію проекту «Підтримка трансферу технологій і підприємницької діяльності в українських університетах», — говорить Володимир Олександрович. — Нині найактуальнішим для нас напрямом є розвиток університетської науки. А головна мета проекту — трансфер технологій, який якраз і передбачає практичне втілення та реалізацію наукових розробок, комерціалізує результати діяльності наукових шкіл ВНЗ. Тож результатом втілення проекту в ПолтНТУ стало створення наукового центру стратегічних досліджень, у якому поєднані всі надбання наукових шкіл університету й використані найкращі напрацювання колег-парнерів. Але найголовніше, що в рамках реалізації проекту, незважаючи на те — Росія це, Німеччина чи Іспанія, ми знайшли порозуміння і стали справжніми друзями.
Протягом двох років роботи в проекті представники ПолтНТУ взяли участь у обміні досвідом як в Україні, так і за кордоном; внесли вагомий вклад у підготовку спільної монографії за тематикою проекту. Але найбільше користі від проекту отримали саме студенти ПолтНТУ, які брали участь у конкурсі бізнес-планів. У перспективі вони матимуть змогу втілити свої плани в життя і розпочати власну підприємницьку діяльність. Тож, навчаючись у Полтавському національному технічному університеті ім. Ю. Кондратюка, де активно долучаються до передового європейського досвіду й широко застосовують сучасні інноваційні технології, студенти не лише здобувають якісну освіту, що дозволяє їм бути конкурентоспроможними на вітчизняному та зарубіжному ринках праці, а й мають реальний шанс забезпечити своє майбутнє.