Скасування шкільної форми, світловідбиваючі жилети, вечірня форма навчання та багато інших новинок чекають на учнів українських шкіл з 1 вересня нинішнього року.
Про зміни, які стартують у новому навчальному році розповіла директорка Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Харченко під час апаратної наради в облдержадміністрації.
Відтепер першокласників зараховуватимуть до шкіл за їхнім місцем реєстрації, незалежно від того, спеціалізована ця школа або загальноосвітня.
«Не буде обов’язкової шкільної форми для учнів, які навчаються в закладах середньої загальної освіти. Якщо школа спільно з батьками та учнями прийме рішення що в закладі є шкільна форма, то вона є. Якщо ні, то дитина вдягається довільно», – сказала Олена Харченко.
З 1 вересня 2019 року набуває чинності нове правило: обов’язково учні 1-4 класів повинні носити світловідбиваючі жилети в темний час доби дорогою в школу і додому. Це дасть можливість зменшити кількість потрапляння учнів у ДТП.
Також всі школи отримали право, за бажанням, відкривати вечірню форму навчання.
«Школярі, які досягли 14 років матимуть право навчатися ввечері. Пройти курс 10, 11 та 12 класів можна буде у стислі терміни, але за умови, що рівень знань буде від 7 до 12 балів. Навчатися можна вдома. Наприклад, якщо дитина часто хворіє чи займається в мистецькій чи спортивній школах. Для цього потрібно укласти відповідну угоду, разом з керівництвом школи розробити індивідуальний графік. Оцінюватимуть такого учня двічі на рік», – поінформувала Олена Харченко.
Вести уроки в школі зможуть не тільки вчителі, а й різні фахівців: психологи, керівники гуртків, тощо. До того ж, учень певної школи зможе відвідувати окремі уроки чи курси в іншій школі або іншому навчальному закладі. Це відбудеться за умови укладання угод між базовою школою та відповідними установами, що надають освітні послуги. Заняття в музичній чи спортивній секції зараховуватимуться як уроки відповідного шкільного курсу.
Відбудеться полегшення у доступі сільських учнів до ресурсів міських закладів.
«Якщо сільська школа налагодить контакти з міською, яка має потужнішу матеріально-технічну базу, то діти матимуть можливість двічі на місяць відвідувати школу у місті», – сказала Олена Харченко.
У 2019/20 навчальному році очікується функціонування 617 (минулого року 619) закладів загальної середньої освіти всіх типів і форм власності (у тому числі 23 інтернатних заклади обласного підпорядкування). Загальна кількість учнів в Полтавській області становитиме - 135,0 тис.
Освітній процес забезпечуватимуть 13677 педагогічних працівників, що на 1001 працівника більше ніж у минулому навчальному році.