Ландшафтному парку потрібні сонячні батареї, а Підгорі — вода по трубах

Ландшафтному парку потрібні сонячні батареї, а Підгорі — вода по трубах

Доки в різних районах Полтавщини реалізуються минулорічні проекти, що стали переможцями конкурсу «Бюджет участі», обласна рада приймає нові заявки на співфінансування.

Для того, щоб стати учасником цьогорічного конкурсу, потрібно до 20 серпня подати проект і обговорити його з місцевою радою, розрахувати кошторис, зібрати 30 підписів на підтримку своєї ідеї, подати проект онлайн або в спеціальному пункті, рекламувати його серед мешканців, аби отримати максимальну підтримку. Голосування за проекти проходить онлайн на сайті обласної ради або на паперовому бланці в пункті супроводу бюджету участі за місцем проживання. Перевірка триватиме до 7 вересня. Відкрите голосування — із 14 по 30 вересня. Сума співфінансування одного проекту з обласного та місцевого бюджетів визначатиметься у співвідношенні 50 на 50: проекти-переможці отримають кошти з обласного бюджету до 50 % від вартості проекту (до 100 000 гривень) та в розмірі 50 % (або більше) — із місцевого бюджету.

Станом на 13 серпня на сайті Полтавської обласної ради зареєстровані три проекти, які подали мешканці Кобеляцького району. Та в усіх, хто бажає зробити свій населений пункт кращим, є час до вівторка.

 

У «Нижньоворсклянському» може стати світліше

Тетяна Жимбей пропонує обладнати територію регіонально-ландшафтного парку «Нижньоворсклянський» автономною сонячною системою.

Відповідно до проекту, сонячна система забезпечуватиме безперебійне постачання електроенергії (2,5 кВ) у адміністративне приміщення, а вуличні ліхтарі на сонячних батареях освітлюватимуть територію адміністративно-наукового центру РЛП.

Жінка вказує, що на території парку з моменту його відкриття відсутні лінії електропередач. Це обмежує можливість створити комфортні умови перебування там школярів і студентів.

Автор проекту прорахувала, що 201 913 гривень буде достатньо для виготовлення технічної документації, придбання автономної сонячної системи (2,4 кВт), 5 вуличних ліхтарів на сонячних батареях і 4 лавки.

 

Відеоспостереження для сільради

Алла Калішенко хоче, аби Дашківка стала безпечнішою. Для цього необхідно на території сільської ради встановити систему відеоспостереження. Проект передбачає на в’їзді, виїзді та в центрі села встановити 8 зовнішніх камер і віддалений контроль із камер через Інтернет на будь-якому персональному пристрої. Загальна вартість обладнання й робіт становить 106 000 гривень.

 

Жителям Колгоспної потрібна вода в будинках

А от мешканці Підгори хочуть, аби на вулиці Колгоспній з’явилась централізована система водопостачання. Зоя Наумова пропонує збудувати водопровідну мережу протяжністю 1600 погонних метрів та забезпечити 75 будинків (157 зареєстрованих мешканців), що розташовані по вулиці, централізованим водопостачанням.

У проекті автор вказала, що мешканці Колгоспної користуються водою з криниць. Та за останні роки рівень води різко впав. У зв’язку з географічним місцем розташування вулиці, бурити індивідуальні свердловини технічно немає можливості.

200 000 гривень використають на земляні роботи з розробки траншей під водопровід, влаштування мереж водопостачання і відновлення земельного покриття після проведення будівельних робіт.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»

18 серпня 2019, 12:34 | Кобеляки | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації