На останній сесії Нехворощанської громади, що відбулась 8 серпня, депутати призначили керівника новоствореного медичного закладу і продовжили роботу двох малокомплектних шкіл.
Нагадаємо, що 31 травня в Нехворощі припинило роботу терапевтичне відділення Новосанжарської райлікарні і жителі громади залишились без цілодобових медичних послуг. Найближчий медичний заклад знаходиться за 40 кілометрів. І їхати до нього потрібно розбитою дорогою. Тому на червневому засіданні сільські обранці проголосували за створення комунального некомерційного закладу «Нехворощанська дільнична лікарня». У закладі планується відкрити 5 стаціонарних ліжок. Для обслуговування установи необхідно вводити 16,5 штатної одиниці персоналу. 14 червня був оголошений конкурс на заміщення посади директора медзакладу, який тривав 30 днів.
І от, 8 серпня депутати повернулися до цього питання. Бажаючих очолити лікарню не було. Тому голова громади Юрій Мовчан запропонував призначити керівником медзакладу місцевого медика Ганну Малохатько. До своїх обов’язків жінка приступить із 1 вересня.
Жінка пояснила присутнім, що з моменту її призначення на посаду лікарня не почне працювати. І не факт, що взагалі заклад відкриється. Для цього потрібно пройти численні перевірки, підготувати приміщення, забезпечити його технічним оснащенням, набрати персонал.
Оскільки фінансування таких медзакладів державою не передбачене законодавством, його утримуватимуть із бюджету громади. Тому новий керівник разом із економічним відділом будуть прораховувати, скільки на рік Нехворощанській ОТГ коштуватиме така лікарня. Усі фінансові питання виноситимуться на розгляд сесії.
Зі слів працівників виконавчого комітету, місцеві жителі чекають, що в громаді відкриється медзаклад. Оскільки амбулаторія працює лише в будні дні, а на вихідних хворі, які відвідують денний стаціонар, переривають призначений їм курс лікування.
Скорочувати потрібно дві школи
Також на сесії вирішувалась доля Шедіївської дев’ятирічної школи. Виявилось, що з 1 вересня її відвідуватимуть лише 23 учні, а навчальний процес забезпечуватимуть 10 учителів. На такий малокомплектний навчальний заклад держава не виділятиме субвенцію. Директор школи Валерій Терещенко пояснив, що в подальшому чисельність дітей не збільшуватиметься.
Зі слів очільника сільської ради Юрія Мовчана, наразі відсутня технічна можливість підвозити шедіївських дітей до сусідніх навчальних закладів, крім того, треба забезпечити роботою учителів.
Присутні нагадали, що не краща ситуація складається і з Лівенською школою, яку відвідують 37 учнів. Утримання навчального закладу обходиться дорого, тому її теж слід закривати. А керівник Нехворощанської школи Тетяна Грицай наголосила, що в малокомплектних навчальних закладах діти не можуть повноцінно розвиватися.
У результаті, присутні вирішили ґрунтовно вивчити питання утримання Шедіївської школи, організувати для учнів і їх батьків поїздки в сусідні навчальні заклади, аби вони визначились, де хочуть далі здобувати знання. Для підвозу дітей придбати додатковий шкільний автобус. Утримання школи в Шедієво на себе візьме громада. Для фінансування знадобиться більше мільйона гривень. У грудні, коли формуватиметься бюджет на 2020‑й рік, винести питання про закриття малокомплектних шкіл з 1 вересня.