До Царичанки прибула святиня з мощами Миколи Чудотворця. Тепер вона буде в соборі постійно (фото)

До Царичанки прибула святиня з мощами Миколи Чудотворця. Тепер вона буде в соборі постійно

Для православних вірян Приорілля відбулася значна подія. У день святкування християнами Пантелеймона Цілителя до Свято-Покровського кафедрального собору в Царичанці прибула ікона з мощами Миколи Чудотворця.

Хоча православна церква святкує Різдво Святителя Миколая 11 серпня, святиню було вирішено привезти в цей день. Таким чином були поєднані дві духовні події. Ікону з мироточивими мощами пронесли хресною ходою. Хода розпочалася від в’їзду до Царичанки (у районі гори Калитви) і продовжилась до центральної площі перед будівлею райдержадміністрації. Там вірян зустріла колонна, яку очолив Високопреосвященнійший Володимир, Архієписком Кам’янський та Царичанський. Хода супроводжувалась співом архієрейського хору і молитвами. Далі люди понесли святиню до Свято-Покровського кафедрального собору. У храмі духовенством Кам’янської єпархії з Архієпискоком Володимиром святителю Миколі Чудотворцю звершився молебінь з акафістом, а також відбулася святкова Архієрейська Божественна Літургія.

Ікона з мироточивими мощами святого прибула до нас із Одеси. Тепер вона буде тут постійно. Ікона особлива. Вона старовинна і намолена. Для православних віруючих має велике значення. Кожен вірянин може прикластися до святих мощей і попросити допомоги в Миколи Чудотворця за своєю потребою.

Зі слів священиків собору, 11 серпня кожного року буде здійснюватися хресна хода. У цей день відзначається Різдво святителя Миколая Чудотворця. Йому моляться про захист подорожуючих, заміжжя дочок, позбавленні від голоду. Ще за життя він прославився як миротворець ворогуючих, захисник безневинно засуджених і рятівник від марної смерті. Немає строго обов’язкового списку справ, у яких треба молитися кожному святому. Тому святителю Миколаю, як і іншим святим, можна молитися про допомогу у всіх важких ситуаціях. Різдво святителя Миколая Чудотворця зараз є одним із головних церковних свят і дуже шанується серед віруючих. У православному календарі Миколі Чудотворцю присвячено кілька свят. Узимку, 19 грудня, ми згадуємо день смерті святого, 11 серпня — його народження. У народі ці два свята називали Микола Зимовий і Микола Осінній. А ось 22 травня віруючі згадують перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая з Мир Лікійських в Барі, яке відбулося в 1087 році. У народі цей день називають Микола Весняний, або Микола Літній.


Автор: Олена Маренич

16 серпня 2019, 11:22 | Царичанка | Культура та освіта
1. Ltava / 17 серпня 2019, 12:18
:)) Розділ- КУЛЬТУРА І ОСВІТА :))
2. orakul / 17 серпня 2019, 18:22
1.Ltava
«Розділ- КУЛЬТУРА І ОСВІТА :))
»

Дикари. "Еще некая война неизбежна, война знания против невежества.... Уже пять веков до нашей эры с Востока раздались благословенные слова: «Невежество есть тягчайшее преступление». (Н.Рерих)
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації