В Україні — сезон кавунів. Будьте обережні: ця смачна та соковита ягода може таїти небезпеку. Як її розпізнати та які перші симптоми отруєння?
«Літні отруєння часто пов’язані із вживанням кавунів та динь. Серед причин — нітрати, що містяться у плодах, та різні кишкові інфекції. Перші симптоми отруєння можуть виникнути через 4–6 годин після вживання кавуна. Серед основних ознак — нудота, розлад шлунку, біль у животі, підвищена температура, слабкість. Якщо це раптом сталося, головне правило — не ігнорувати симптоми й обов’язково звертатися до лікаря», — розповіли в департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА.
Фахівці нагадали, як убезпечити себе від отруєння кавунами. Ягоди не слід купувати на стихійних ринках. А ще — відрізати шматок від немитого плоду, аби перевірити його на стиглість.
«Вдома кавун необхідно ретельно помити. Спочатку потріть його щіткою, після — обдайте окропом, холодною водою та дайте висохнути. Розрізаний кавун зберігайте у холодильнику не більше доби», — додали фахівці.
Можна перевірити кавун на наявність нітратів. Для цього шматок м’якоті слід помістити в склянку з водою. Якщо рідина набула яскраво‑рожевого кольору — будьте обережні: у баштанній культурі багато нітратів.