Проекти за цими напрямками подали на конкурс жителі Новосанжарського району.
Прийом заявок на участь у конкурсі «Бюджет участі», що проводить Полтавська обласна рада, уже завершився. Цього року жителі 21 району Полтавщини подали 205 проектів, які стосуються комунального господарства та енергоефективності, спорту і туризму, навколишнього середовища, культури й освіти, безпеки та громадського порядку.
До 7 вересня комісія займається опрацюванням поданих ідей. Та вже відомі проекті мешканців Новосанжарського району. Виявилось, що вони турбуються про безпеку своїх населених пунктів, бажають бачити підростаюче покоління фізично розвинутим і бажають організувати мистецькі фестивалі.
Голосування за проекти триватиме з 14 по 30 вересня. Підтримати проект можна онлайн на сайті Полтавської облради або на паперовому бланку в пункті супроводу конкурсу за місцем проживання (сільська, селищна або міська ради).
Сума співфінансування однієї ідеї з обласного та місцевого бюджетів визначатиметься у співвідношенні 50 на 50: проекти-переможці отримають кошти з обласного бюджету до 50% від вартості (до 100 000 гривень) та 50% (або більше) — із місцевого.
У Пологах проведуть два фестивалі
Малоперещепинська ОТГ претендує на статус культурної громади району. Точніше, село Пологи, що входить до її складу. Оскільки одразу два проекти передбачають проведення в цьому населеному пункті фестивалів.
Валентина Сорокова готова організувати фестиваль дитячої творчості «Чарівний голос». На її думку, пісенний конкурс необхідний для пошуку талановитої молоді та надання їм можливості реалізувати творчі здібності. Участь у фестивалі для дітей з Малоперещепинської громади буде безкоштовною, з інших громад — 100 гривень, які використають як призовий фонд. Артисти виступатимуть у номінаціях: вокальне мистецтво (народний, естрадний спів), фольклорне мистецтво. Вік учасників — від 5 до 18 років.
Проект вартістю 130 750 гривень включає проведення інформаційної кампанії, оренду сцени, виготовлення банерів, придбання дипломів і сувенір для учасників, харчування артистів, запрошення зіркового виконавця або гурту. Порядковий номер проекту — 84.
Автор проекту «Фестиваль мистецтв «Родина FEST» Вадим Бровко підрахував, що культурний захід коштуватиме майже 200 000 гривень. Під час його проведення планується виконання родинами українських пісень, виставка народних умільців, частування традиційними стравами родин, фотозони, конкурси та розваги. Проект передбачає придбання музичної апаратури для проведення фестивалю, виготовлення сувенірів і банерів. За 25 000 автор планує замовити виступ українського артиста. Номер проекту — 86.
Драбинівська громада виховуватиме спортсменів
Адже два проекти, подані жителями ОТГ, націлені на придбання тренажерів і спортобладнання.
На думку Людмили Китайгори, у Крутобалківському дитячому садку потрібно встановити сучасний спортивний майданчик «Sport Happy». За 200 000 гривень закуплять спортивний комплекс, різнорівневий та підвісний буми, тунель, крокохід, стінку для метання, біговий барабан і спортивну стінку. Номер проекту — 131.
У Богданівці майданчик із вуличними тренажерами отримає назву «Здорова Україна». Автор Людмила Постова упевнена, що такий спортмайданчик необхідний і школярам на уроках фізкультури, і дорослим жителям села. Жінка підрахувала, що 9 вуличних тренажерів можна придбати за 200 000 гривень. Проект знаходиться під номером 132.
Староста Крутої Балки Валентина Прудко турбується, аби на вулицях населеного пункту було безпечно. Вона пропонує встановити в населеному пункті 6 камер відеоспостереження. Загальна вартість проекту — 200 000. Його порядковий номер — 130.
Санжарам потрібні камери, а Зачепилівці — асфальт і тренажери
Два проекти подали мешканці Новосанжарської громади. Людмила Сергеєва вважає, що в селищі необхідно встановити камери відеоспостереження. У проекті жінка вказала, що криміногенна ситуація в селищі нестабільна. Збільшились випадки псування комунального майна. Із травня по липень загальна сума збитків від вандалізму та крадіжок комунальної власності складала 9 419 гривень. Її проект «Нові Санжари — безпечне селище» передбачає придбання 11 камер, із них 6 обладнані зумом. Їх установлять на в’їздах та виїздах із населеного пункту, у центрі селища, біля школи, дитячих садків та інших об’єктів комунальної власності. Загальна вартість техніки коштуватиме 149 325 гривень. Номер проекту — 35.
Староста Зачепилівки Михайло Заріцький виступає за благоустрій подвір’я Зачепилівської школи. Автор проекту «Острів щасливих дітей» пояснює, що за 105 років існування закладу роботи з облаштування території проводились лише власними силами. Асфальтове покриття доріжок зруйноване, спортивне обладнання застаріле та небезпечне для учнів. У рамках проекту «Острів щасливих дітей» він пропонує осучаснити територію навчального закладу: облаштувати доріжки тротуарною плиткою (230 квадратів), встановити 4 лавочки і 4 антивандальні вуличні тренажери. На все потрібно 171 000 гривень. Номер проекту для голосування — 97.