Костянтин Касай: «У тюрмах 50 тисяч вільних місць. Їх можна зайняти»

Костянтин Касай: «У тюрмах 50 тисяч вільних місць. Їх можна зайняти»

Народний депутат вважає, що лише в такий спосіб можна побороти корупцію в державі.

21 липня цього року в Україні відбулися позачергові вибори народних депутатів Верховної Ради. По 149 виборчому округу, у який входять Кобеляцький, Козельщинський, Новосанжарський, Карлівський, Машівський і Чутівський райони, перемогу здобув представник партії «Слуга народу» Костянтин Касай. Нардеп обирався в парламент за мажоритарною системою (коли кандидат одержав більшість голосів виборців у своєму окрузі). 6 вересня він відвідав Кобеляки і провів зустріч із представниками органів місцевого самоврядування, депутатами і бюджетниками. Зібрання проходило у форматі «питання — відповідь».

 

— Чи підтримуєте Ви ініціативу Президента щодо зняття мораторію щодо продажу землі?

— Моя позиція: зняття мораторію і відкриття ринку землі можливе буде лише тоді, коли на законодавчому рівні буде встановлено, що таке право матимуть громадяни України. Закон, який буде прийматись, ще не прописаний, його не існує в природі. На сьогоднішній день є небезпека в тому, що ринок землі можуть монополізувати деякі заможні люди. Тому можуть з’явитись обмеження щодо купівлі «у одні руки». Та назвати цифру я не готовий.

 

— Навіщо Арсена Авакова повторно призначили міністром внутрішніх справ, коли він провалив реформу поліції?

— Уся наша фракція проголосувала за призначення Авакова. Я теж. Це — позиція партії. За Кабінет Міністрів ми голосували пакетом. Нас попрохав підтримати свою команду Прем’єр-міністр. У нас було особисте спілкування всією партією. Багато, дуже багато хто був проти. Але це —  політичне рішення, яке підтримала партія. Деякі речі, вибачте, я не можу вам сказати. Давайте повернемось до цього питання через кілька місяців. Особисто я був проти.

 

— Коли в Україні пройде реформа децентралізації і завершиться двовладдя, керування адміністрації і районної ради?

— Президент, Кабмін і депутати мають на меті до нового року завершити реформу децентралізації. Після завершення об’єднання, виборів до місцевих рад, районні державні адміністрації будуть ліквідовані, так як і ради, за своєю недоцільністю. Рішення прийматимуться у громадах. А за їх законністю спостерігатиме префект.

 

— Чи отримуватимуть мажоритарники кошти від Кабміну, які вони витрачатимуть на своїх округах?

— Учора це питання обговорювалось. Щоб відійти від моделі «як голосуєш — таке фінансування й отримуєш», нам запропонували зовсім відмовитися від таких коштів. Та останнє слово буде за Прем’єр-міністром. На мою думку, така фінансова підтримка не потрібна. Позиція партії — до кожного мажоритарника мають приєднати депутата зі списку, аби на окрузі працювали двоє чоловік.

 

— Як Ви ставитеся до корупції, що існує на всіх рівнях влади й інстанціях, та як її побороти?

— Боротьбу з корупцією треба починати із себе. Хоча її неможливо повністю знищити. Шлях єдиний — у нас повинен запрацювати такий інститут, як тюрма. Я знаю, що на сьогоднішній день є 50 тисяч вільних місць. Їх можна зайняти. Я вам скажу більше. Я бачу тенденцію і вона, мабуть, буде. Уже призначений генеральний прокурор із команди Президента, запрацював Антикорупційний суд. Давайте почекаємо. У Антикорупційному суді вже лежать 4000 справ. Є проблема з кадрами, але це вирішується.

 

— Яким чином Ви здійснюватимете комунікацію з виборцями?

— На сьогодні в мене є два помічники — Євген Попович і Сергій Петренко. Приймальня працюватиме в приміщенні Кобеляцької міської ради. Коли я перебуватиму на окрузі, то зустрічатимуся з виборцями. Пізніше ми визначимося з графіком роботи приймальні. Також вивісимо мій графік у Верховній Раді. А поки що запишіть номери телефонів: (050)404–35–53 — мій, (066)515–86–12 — Євген Попович. Обидва мої помічники — з Полтави. Та приїжджатимуть сюди. Згодом оберемо місцевого помічника, який щодня буде працювати в приймальні.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»

13 вересня 2019, 11:45 | Кобеляки | Політика


1. orakul / 13 вересня 2019, 12:55
"Не копай яму другому...." Який він швидкий.
А як же тоді бути із засудженням "сталінських репресій"?
2. orakul / 13 вересня 2019, 13:07
"А за їх законністю спостерігатиме префект."

Це такий собі гауляйтер?
Молодці. Поліця є, тепер потрібен і гауляйтер. А що там громада буде вирішувати сама в собі, то вже питання десяте. Хай що хочуть те і вирішують, можуть хоч і пожерти один одного, вони на це мастаки. Головне, щоб справа робилась. Чисто заради цікавості набрав «префект» і о диво! Читаємо у Вікіпедії "Префект, Древний Рим (лат. praefectus — начальник, командующий) — различные магистратуры в Древнем Риме."
А тепер увага! Далі "Префект анноны — должностное лицо, контролирующее поставки пшеницы в Рим." А ще далі йдуть інші трактовки цього слова.
Але головне на першому місці. В українськомовній Вікіпедії цього, головного, вже не написано.
Хто не поняв, ще раз на укрмові Префект - контролюючий поставки пшениці в Єрусалим. Тю, блін, звиняйте в Рим.
3. Lion2020 / 13 вересня 2019, 17:33
Головне ні про кого не забути !!
4. arturwanga / 14 вересня 2019, 13:34
Головне щоб незабули перевiрити ту дорогу яку фiрма Касая ремонтувала, так класно що забула на десяток кiлометрiв кинуть хоть 1 лопату асфальта, а от 7 лимонiв незабули забрати iз держбюджета за незроблену робату.Чесно кажучи дуже пiдозрiлий цей так званий взагалi не слуга народу.
5. Lion2020 / 15 вересня 2019, 19:03
Тим паче, що "боротьбу з корупцією треба починати із себе"!

Змінено 15.09.2019, 19:04
6. Lion2020 / 19 вересня 2019, 10:25
У них (СН) уже два кандидати на вільні місця є- кнопкодави Литвиненко та Копанчук !!!
Welcome!
Тільки це не для них...
І меморандум не для них ...
Одне бла-бла-бла!!!

Змінено 19.09.2019, 10:32
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації