Народний аматорський фольклорний гурт «Коралі» Новооржицького будинку культури — місцева гордість. Вони збирають і відтворюють старовинні українські пісні, які підкорюють слухачів у різних куточках країни.
У гурті «Коралі» більше 20 учасників — любителів народної пісні. Протягом 11 років колективом керує Дар’я Андрусенко. Фольклорист за фахом, вона відшукує в селах Оржицького, Лубенського, Гадяцького та інших районів Полтавщини старожилів, які пам’ятають старовинні пісні, обряди, танці та звичаї. Але більшу кількість часу вона приділяє гурту «Коралі».
— Фольклор — наша історія. Не знаючи себе, традицій, культури, якою жили дідусі, бабусі, втратимо код нації. Це мистецтво настільки цікаве, різноманітне, але губиться, нехтується. Хочу показати, що це потрібно берегти, нести людям, — говорить художня керівниця гурту.
З таким репертуаром «Коралі» беруть участь у фольклорних фестивалях, де збирають призи. Минулого року колектив виборов гран-прі на всеукраїнських фестивалях у Кам’янці-Подільському, Києві та під Лубнами. Цьогоріч «Коралі» — серед кращих на чемпіонаті світу з фольклору у Чернівцях, який відбувся у травні. У червні гурт став лауреатом І ступеню на фестивалі «Червона калина» у Кривому Розі.
Успіхи гурту «Коралі» неможливі без допомоги Новооржицького цукрового заводу, що входить до агропромхолдингу «Астарта-Київ». Підприємство підтримує гурт фінансово. Переважно це транспортні витрати, адже великим колективом дістатися з Новооржицького в інші регіони країни дуже дорого і складно. Також завод оплатив участь «Коралі» на фестивалі в Чернівцях, виділив кошти на придбання тканин та пошиття костюмів для танцюристів.
— Гурт «Коралі» — аматорський. Люди за власною ініціативою цим займаються, вони це люблять, це в них в душі. Вони дуже талановиті, але за це їм не платять. А вони прославляють українську пісню. Тому ми із задоволенням їм допомагаємо. Бо хто ж, як не ми? — зазначає фахівець із соціального партнерства Новооржицького цукрового заводу Тетяна Перхайло.
Завод підтримує не лише народний фольклорний гурт, а й Новооржицький будинок культури загалом. Для закладу придбали мікрофони, ноутбук, тканину для завіси на сцену, організували відпочинок вихованців БК на Сорочинському ярмарку.
Керівництво заводу планує придбати лінолеум у танцювальну залу замість старого, вже зношеного. Також завод оплачує рахунки будинку культури за електроенергію. З урахуванням великих розмірів будівлі та використання електрики для опалення, це — чи не найбільша допомога заводу місцевій культурі. Адже діячі культури можуть присвятити себе виключно мистецтву.
Співпрацю БК з головним підприємством селища видно у святах у Новооржицькому, бо колективи віддячують меценатам яскравими виступами на День селища, День харчової промисловості та на інших святах.