У неділю чоловіки подолали дистанцію в 42 кілометри.
Минулого року в тижневику виходили кілька публікацій про кобелячанина Мирослава Муху, який став учасником спортивних змагань із бігу. Він тричі долав напівмарафони, а згодом пробіг марафон.
Паралельно в змаганнях на 21 кілометр брали участь жителі Кобеляк Андрій Гречаний і Максим Скоробагатов. Днями ці спортсмени зважились на дистанцію в 42 кілометри. Вони випробували свої сили в масштабній біговій події «Дніпро АТБ-Марафон».
Із 400 метрів на 42 кілометри
26-річний Андрій Гречаний працює в Державній службі України з надзвичайних ситуацій, займається легкою атлетикою вже декілька років. Спочатку кобелячанин бігав на дистанції 400, 800 і 1000 метрів.
— Я постійно виступаю на обласних і всеукраїнських змаганнях з легкої атлетики, — говорить Андрій. — Нещодавно зайняв перше місце в забігу на 1000 метрів серед співробітників ДНСН в Полтавській області. Представляв Полтавщину на всеукраїнському турнірі, із 24 бігунів став 11‑им.
Із 2017 року спортсмен пробіг три напівмарафони. Останній — 1 вересня в Полтаві. Під час першого забігу Андрій подолав 21 кілометр за дві години, із кожним наступним покращував результат — 1:55 та 1:46.
— Більше шести місяців посилено готувався до марафону, адже щоб подолати цю дистанцію, потрібен великий запас сил і неабияка фізична й моральна витримка, — пояснює бігун. — Розробив для себе план навантажень. Спілкувався із Мирославом Мухою, питав у нього порад. Та у зв’язку зі службою і постійними змаганнями, план занять доводилось коригувати. Обирав більш помірні навантаження, аби не отримати травму. Напівмарафон у Полтаві став заключною підготовкою. Майже тиждень до змагань відпочивав. Але перед змаганнями в Полтаві і після них бігав у турнірі ДСНС та кожні вихідні грав за футбольну команду «Дрижина».
Спортсмен говорить, що перед забігами харчувався звично для себе, вживав продукти, що містять багато вітамінів.
Дистанцію в 42 кілометри кобелячанин планував здолати за 4 години 30 хвилин. Під час забігу обрав для себе комфортний темп. На фініші зафіксовано показник 4:25.
— Практично всю дистанцію я біг із колегою, який мешкає в Дніпропетровській області, — продовжує Андрій. — Бігти заважав сильний вітер, особливо після 25 кілометра дистанції. Та все ж я справився із завданням.
На цьому Андрій не планує зупинятись. Уже 28 вересня він долатиме 10‑кілометрову дистанцію в змаганнях «Полтавська ніч».
Бігаємо всією сім’єю
На змагання системного адміністратора Максима Скоробагатова супроводжують його дружина Любов і дворічна донька Зої. Разом зі спортсменом вони були в Полтаві, Одесі і Дніпрі. Також складають йому компанію і під час тренувань. Щоправда, доки Максим біжить, дівчата долають дистанцію на велосипеді.
33‑річний чоловік згадує, що почав займатися бігом у 2015 році:
— Бігав наш товариш. На той момент ми з Любою палили і вирішили, що біг допоможе нам позбутися цієї звички. Два роки поспіль ми не займалися за жодною програмою, не слідкували за реакцією організму на тренування. Я навіть бігав у старих кросівках. Потім дружина і друзі подарували мені на День народження кошти і сказали, щоб я придбав собі спортивне взуття. Тільки тоді я дізнався, що насправді перед тренуваннями потрібна розминка, після — заминка, існує спеціальна методика і графік занять. До речі, я придбав перші бігові кросівки фірми «Мізуно» і купую їх постійно. У 2017‑му спробував пробігти напівмарафон і зупинився на 20 кілометрі. У мене розболілась печінка і я не міг продовжувати біг.
Весною 2018‑го Максим придбав пульсометр, закачав програми для новачків і почав готуватись до напівмарафону, який проходив у вересні в Полтаві. Планував вибігти з 2‑х годин і виконав завдання.
— У Полтаві я познайомився з Мирославом Мухою, почали спілкуватися. Він познайомив мене з інструктором із полтавського клубу Running Club Poltava. Тепер я займаюсь за планом тренувань, який інструктор дає мені кожного тижня, — пояснює кобелячанин.
Цього року Максим пробіг напівмарафон у Одесі за 1 годину 49 хвилин, згодом годинний забіг у Полтаві, де подолав дистанцію в 13 кілометрів, і знову пробіг обласним центром «половинку» з результатом 1:43.
— Полтавський напівмарафон, що відбувся 2 вересня, став головним тренуванням. Перед забігом у Дніпрі я почував себе впевнено. Тому став бігти в колоні, яку вів мій полтавський тренер. Вони орієнтувались пробігти марафон за 3:45. Чесно кажучи, навіть не відчував стоми до 30 кілометра. На 35‑му дуже хотіло зменшити темп, бо почала боліти спина. І кожен наступний кілометр давався дуже складно. Та я не відстав від тренера і пробіг марафон, — каже спортсмен.
У забігах на 5 кілометрів та 100 метрів взяли участь дружина і донька Максима.
Чоловік наголосив, що не дотримується жодної дієти і має слабкість до снеків та солодкого. Та під час марафону з’їв три гелі, що містили швидкі вуглеводи.
— Я бігаю для здоров’я. Хоча за роки тренувань із 95 кілограмів скинув масу до 81. Але такої цілі перед собою не ставив.
Попереду в Максима нові висоти — ультрамарафон (100‑кілометрова дистанція). Він навіть планує виступати в тріатлоні.
Для всіх, хто хоче почати бігати, спортсмен дав слушну пораду:
— Для того, щоб побігти, потрібно одягти кросівки, вийти на вулиці і побігти.