На думку працівників Нехворощанської сільської ради і місцевих медиків, такий варіант буде найбільш прийнятним.
1 червня у Нехворощі закрили терапевтичне відділення. Зі слів керівника Новосанжарської районної лікарні, останні роки «терапія» виконувала роль геріатричного пансіонату, де фактично проживали люди похилого віку. У Нацслужбі здоров’я підрахували, що нехворощанське відділення лікує малу кількість пацієнтів та не відповідає сучасним вимогам. Тому його вирішили закрити.
На базі медустанови за кошти сільської ради планувалося відкриття відділення територіального центру з добовим перебуванням для людей, які потребують постійного нагляду. Для цього у квітні нехворощанські депутати звернулись до районних колег, аби ті передали на баланс громади будівлю і майно лікарні. Звернення задовольнили. Та згодом частина нехворощанських депутатів і жителів села виступили за створення місцевої дільничної лікарні. Відповідне рішення було прийняте на червневій сесії, де затвердили і статут майбутньої медустанови. Після чого оголосили конкурс на заміщення посади керівника лікарні. В установі планували відкрити 5 стаціонарних ліжок.
8 серпня відбулась чергова сесія. Виявилось, що бажаючих очолити лікарню немає. Тому голова громади Юрій Мовчан запропонував призначити керівником медзакладу місцевого медика Ганну Малохатько. До своїх обов’язків вона мала приступити 1 вересня.
Соціальну реабілітацію надаватимуть 16 чоловік
23 вересня голова сільської ради Юрій Мовчан провів нараду, на якій підняв питання щодо подальшої долі медичної установи. На зібрання очільник ОТГ запросив завідувача Нехворощанської амбулаторії Ольгу Шевченко, лікаря екстреної меддопомоги Олексія Кулія, екс-завідувача терапевтичним відділенням Ларису Гурську, лікаря-хірурга Ганну Малохатько, директора терцентру Мирославу Рожко та працівників сільської ради.
Мовчан повідомив, що Ганна Малохатько не очолила лікарню, оскільки відмовилась написати відповідну заяву.
На думку присутніх, робота над відкриттям дільничної лікарні — це досить тривалий процес, який не принесе позитивних результатів. Адже медична реформа направлена на скорочення вторинної ланки медицини в сільській місцевості, колишнє приміщення терапевтичного відділення не відповідає сучасним стандартам, у лікарню необхідно закупляти дороговартісне обладнання, без якого установа не зможе функціонувати і не отримає дозволів. Тому медики і працівники сільради вирішили повернутися до питання відкриття при терцентрі відділення соціальної реабілітації людей похилого віку і винести цю пропозицію на розгляд депутатів. Тим більше, що поряд із «терапією» працює амбулаторія і її фахівці надаватимуть допомогу людям, які знаходитимуться в терцентрі.
Юрій Мовчан запевнив, що нове відділення при терцентрі можна відкрити вже через місяць. У ньому можуть працювати 16 чоловік обслуговуючого персоналу.