2 мільйони на спецзасоби для осіб з інвалідністю

2 мільйони на спецзасоби для осіб з інвалідністю

Протягом 2019 року на таку суму працівники Управління соцзахисту замовили технічних засобів реабілітації.
У березні минулого року Кабінет Міністрів вніс зміни щодо порядку забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації. Про порядок отримання спецзасобів кореспондентам тижневика розповіла начальник відділу з обслуговування інвалідів Оксана Вовк.

— В Управління соцзахисту населення Кобеляцької РДА можуть звертатися люди з інвалідністю, які проживають на території району, або внутрішньо переміщені особи при наявності відповідної довідки, — говорить Оксана Вовк. — Наші працівники ознайомлять їх із переліком підприємств, що виробляють засоби реабілітації, електронним каталогом продукції та процедурою її отримання. На сьогоднішній день для придбання спецзасобів заключаються дво‑ і тристоронні договори між особою з інвалідністю, заводом-виробником і Управлінням соцзахисту. Заявки на придбання виробів у порядку загальної черги направляються в обласний департамент. Оплату з державного бюджету проводить Міністерство соціальної політики.

Зі слів начальника відділу, учасники антитерористичної операції, які отримали поранення та потребують забезпечення спецзасобами, у тому числі протезами, можуть замовити вироби не лише в Україні, а й за кордоном.

Протягом цього року працівники Управління уклали 98 договорів на загальну суму 2 053 044 гривні, що становить 98 відсотків від затверджених кошторисних призначень. На крісла колісні складено 34 договори, на протези молочної залози — 8 договорів, на ортопедичне взуття — 10 договорів, на протезно-ортопедичні вироби — 31 договір, на ремонт спецзасобів — 3 договори, на технічні засоби реабілітації — 12 договорів. Термін експлуатації спецзасобів становить від 2 до 6 років, у залежності від складності виробу.

— Також особи з інвалідністю І та ІІ групи зору мають можливість отримати відшкодування за придбання мобільних телефонів, аудіоплеєрів та годинників, — продовжує Оксана Вовк. — Телефон повинен мати екран діагоналлю не менше 4,5 дюйма та кнопку SOS. Сума відшкодування мобільного складе 3252 гривні, аудіоплеєра — 861 гривню, а наручного годинника — 690. Заявник повинен пред’явити чек на придбаний товар.

Крім того, начальник відділу з обслуговування інвалідів повідомила, що з метою швидкого забезпечення заявників колісними кріслами в Управлінні запроваджений щотижневий моніторинг виконання замовлення. За його результатами надається відповідна інформація заявнику.

Більш детальну інформацію можна отримати в Управлінні соцзахисту населення за адресою: Кобеляки, вулиця Успенська, 1.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»

29 вересня 2019, 12:19 | Кобеляки | Фінанси
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації