Ну що, потрібно віддати належне новій українській владі. Обіцянки вона виконує і слів на вітер не кидає. Судячи із розвитку подій у 2020 році, українців очікує вікопомна подія — почнуть продавати землю.
Поки що Президент Зеленський та його однопартійці у Верховній Раді можуть похвалитися тим, що добилися звільнення українських полонених та проголосували за довгоочікуваний закон про відміну депутатської недоторканності. Ну, щодо полонених, то тут однозначний позитив — люди на волі, вони вдома біля своїх родин. Так, можна шукати і знаходити безліч підводних каменів і в цьому, але чи є в цьому доцільність? Люди — на волі.
Щодо ліквідації недоторканності… Ну і кому із вас полегшало? Зажили? Так, недоторканних у нормальній державі бути не повинно. Але подивимося, як будуть притягувати до відповідальності представників нинішньої влади. Хоча, можливо, вони виявляться безгрішними.
Та все ж виконання головних обіцянок нас очікує попереду. Головна з них — запровадження ринку землі. Знову ж, потрібно віддати належне Зеленському і його команді. Попри очевидне падіння рейтингу в майбутньому, вони вперто гнуть свою лінію і не збираються відмовлятися від проголошеного курсу на запровадження вільного ринку землі.
Хоча злі і досить поінформовані язики вже зараз стверджують, що після 2020 року, коли ринок землі запрацює і її почнуть скупляти, нинішній владі буде «начхати» на рейтинги і громадську думку. Зароблять так, що іншим і не снилося. Ті ж злі язики шепчуть, що місцеві вибори, попри відсутність юридичних причин для цього, будуть також позачерговими. І проведуть їх навесні 2020‑го. І виграти матимуть шанси лише люди із «команди Зе». Усі інші нервово куритимуть збоку. Або швиденько перефарбуються в зелений колір. Чому так? А потрібно ж комусь буде і на місцях «рулити» процесом продажу.
Чи буде саме так — невдовзі побачимо. Та вже зараз можна починати відкривати гаманці і підшукувати ласий шматочок землі. І, напевне, можна не зважати на зловісні прогнози про те, що всю українську землю скуплять араби і китайці. Адже ще однією обіцянкою нової влади є запровадження «економічного паспорту» українця. Що це означає? А те, що кожному на особистий рахуночок має падати якась доля від реалізації природних благ. А земля, вона ж є природним благом? От із неї і «капатиме». Скільки і коли? От цього поки що не кажуть. І чи встигнуть українці щось суттєве накопичити, щоб шматочок земельки прикупити залишається питанням риторичним.
Ну, одним словом, як співалося в одній відомій пісні із радянського мультфільму: «Нє прячьте ваши денєжкі». Невдовзі знадобляться.