Після першого ж серйозного дощу кобелячани, які мешкають у будинках по вулиці Жовтневій, почали скаржитися на те, що їх подвір’я заливає вода.
До редакції зателефонував житель Кобеляк Михайло Кравчун і запропонував:
— Приїдьте до мене на Жовтневу, 31. Весь тротуар і подвір’я залила вода. А це ж іще й сильним дощем не назвеш.
Наша зустріч відбулася увечері в п’ятницю, 4 жовтня. На вулиці падав дощ. Михайло Кравчун виходить із двору взутий у гумових калошах. Каже:
— Оце єдине взуття, у якому я можу вийти чи зайти у двір під час дощу. Таке ж і навесні, коли сніг розтає. Нас топить регулярно. Найгірше мені і сусідці. А їй 92 роки. Бабуся колись і еменесників викликала, щоб воду відкачували.
Єлизавета Червона крізь сльози підтверджує, що регулярно просить допомоги. Говорить:
— Ми вже скрізь писали і дзвонили. Ніхто не допомагає.
Тротуар і двори кількох будинків по Жовтневій розташовані нижче рівня проїжджої частини вулиці Жовтенової. І дощова або тала вода, стікаючи вниз, інколи доходить до порогів людських осель.
Михайло Кравчун розповідає, що рік тому жителі Жовтневої носили колективну петицію в Кобеляцьку міськраду з проханням вирішити їх проблему. Але реагування не дочекалися.
Кравчун розповідає:
— Я потім сам ходив у міськраду. Говорив із Юлією Телятник, секретарем міськради. Обіцяла прислати комісію. Комісії я не бачив. Приїжджав директор «Водоканалу» Юрко. Ну і все.
На думку Михайла Кравчуна, міській владі необхідно вжити заходів, щоб обмежити попадання протоку води із вулиці Шевченка. Саме звідти вона потрапляє на Жовтневу, а потім — у двори кобелячан.
Чоловік каже:
— Я їм пропонував покласти чи лежачого поліцейського, чи іншу перепону. По Шевченка вода розтечеться і до людських дворів не дійде. Але ж це потрібно зробити. А вони й звернення наше десь поділи.
Кравчун збирається разом з іншими жителями вулиці Жовтневої віднести чергову петицію в міськраду. Цього разу, обов’язково зареєструвавши звернення.