Немовля ледь не загинуло від чадного газу

Немовля ледь не загинуло від чадного газу

У зв’язку з неординарним випадком, який нещодавно довелося розслідувати, вважаю за необхідне повідомити цю інформацію громадянам.

До Кобеляцького міжрайонного лабораторного центру (санепідстанції) надійшло термінове повідомлення про госпіталізацію в дитяче відділення немовляти, якому ще не виповнилося й місяця від народження.
При госпіталізації дитинка була в’яла, відмовлялася від їжі, на ніжках з’явилися набряки і висипи, а шкіра стала блідою. Після огляду лікарем приймального відділення, дитині було зроблено ряд аналізів. Згідно клінічних проявів, установлено попередній діагноз: отруєння метгемоглобіноутворюючою речовиною (нітратами).

Дитину терміново госпіталізували в реанімаційне відділення Полтавської обласної дитячої лікарні. Після обстеження діагноз підтверджено, дитина отримала отруєння нітратами. Діагноз підтверджено лабораторно.

Згідно наказів Міністерства охорони здоров’я, у Кобеляцькому районі вже відпрацьовано механізм спостереження за вагітними жінками. І тому протягом вагітності майбутні породіллі неодноразово приносять до лабораторії зразки питної води, яку вони вживають. Свого часу наші лаборанти досліджували проби питної води з шахтного колодязя, яким користується ця сім’я. Досліджені проби відповідали гігієнічним вимогам. Та головне, що дитинку годувала мама. І лише останнім часом почала додавати молочну суміш.
Важко було повірити в отруєння водою з надлишковою кількістю нітратів, але дитина перебувала у важкому стані. Аналіз крові свідчив, що отруєння нітратами є. Залишилися ще одна версія для вивчення. Потрібно було дослідити, де проживає сім’я, яке опалення в будинку.

Доки немовля перебувало в лікарні, наші фахівці неодноразово досліджували воду з колодязя. Та в ній не фіксувалися нітрати. Коли батько привіз нас до свого помешкання, де ми увімкнули прилад, то ситуація роз’яснилася. Є страшний ворог, якого ти не бачиш і не чуєш. Це — чадний газ. Концентрація в повітрі чадного газу була значною (більше 20 мг/м3, при нормі 0,7 мг/м3) і до цього часу не впливала на дорослих. А для немовляти ледве не стала фатальною.

Дякуючи Богу, лікарям і уважним батькам дитини, усе закінчилось добре. Немовля здорове і вже вдома.
Цей будинок дровами більше не обігріватимуть, оскільки є інша можливість опалювати помешкання. Страшно подумати, що було б, якби медики своєчасно не поставили правильний діагноз. Навіть якби за цим разом і врятували життя дитини, то батьки б привезли її назад у будинок. І при накопиченні сполук нітратів у крові, хто знає, чи могла б дитина вижити вдруге?

На жаль, це не перший випадок отруєння чадним газом в нашому районі. У минулі роки реєструвались і смертельні випадки. Тому я хочу звернути увагу всіх, що існує така біда. А зараз, коли розпочався опалювальний сезон, власникам будинків необхідно перевірити ефективність вентиляції системи опалювання. І зробити це потрібно не для інспектора, а для збереження життя своєї родини.

Якщо є хоч якісь сумніви чи з’являється погане почуття після опалювання будинку, рекомендую звертатися в лабораторний центр (санепідстанцію). У нас є прилади, якими ми можемо виміряти і ефективність вентиляції, і наявність в будівлі чадного газу (СО).

Бажаю всім здоров’я і благополучно пережити опалювальний сезон. Не думайте, що проблеми бувають тільки в сусідів.


Автор: Валентина СЕМИНОГ, завідувач Кобеляцького МВПЛД ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України»

18 жовтня 2019, 15:17 | Кобеляки | Надзвичайне
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації