Вхід | Реєстрація

Озерська громада може розпастися, не утворившись

Озерська громада може розпастися, не утворившись

У всякому випадку, події останніх двох місяців чітко окреслюють подібну тенденцію. Уже дві сільські ради, які мали увійти до потенційної ОТГ, заявили про наміри приєднатися до інших громад.

Про те, що шенгурівські депутати на своїй сесії прийняли рішення увійти до майбутньої Кобеляцької об’єднаної територіальної громади, редакція уже повідомляла в статті під назвою «Шенгури хочуть до Кобеляк, а Лучки – незалежності» (№37 (833) від 12 вересня 2019 року). Згодом Полтавська обласна рада затвердила рішення про внесення чергових змін до Перспективного плану, який окреслює межі і склад потенційних громад. І Шенгури таки «приєднали» до Кобеляк. Щоправда, тут необхідно відзначити, що обласні депутати, напевне, вже й самі з ліку збилися, скільки вони приймали тих планів. У одному з перших варіантів на території Кобеляцького району навіть в планах не було Бутенківської громади, натомість існувала Дашківська. У реальному житті Бутенківська ОТГ існує і розвивається, а про Дашківську громаду навіть не згадують.

Повертаючись до теми, слід нагадати, що Шенгурівська сільрада мала увійти до складу Озерської ОТГ разом із Лучківською, Григоро-Бригадирівською, Світлогірською та Комендантівською.

А днями стало відомо, що і жителі, і депутати Григоро-Бригадирівської сільради прийняли своє рішення, яке не співпадає із первинним варіантом плану зі створення громад. Григоробригадирівці і солошани вирішили приєднатися до існуючої і досить потужної Горішньоплавнівської громади.

9 жовтня на сесії Григоро-Бригадирівської сільради депутати проголосували за те, щоб приєднатися до Горішніх Плавнів. А перед тим сільські обранці провели анкетування серед земляків. І ті, у своїй переважній більшості, висловилися за приєднання до міської громади.

Розповідає сільський голова Григорій Галаган:

— Тепер ми направимо наше рішення в міську раду Горішініх Плавнів. І міські депутати приймуть уже своє рішення. Думаю, що позитивне. Адже ми вже неодноразово бували в Горішніх Плавнях, зустрічалися як з депутатами, так і з керівництвом міста. У принципі, усе досить логічно. Дуже багато жителів наших сіл працюють у Горішніх Плавнях, отримують там різні послуги. Окрім того, усім нам відомий потенціал цього промислового міста. Напевне, саме цими аргументами і керувалися люди, приймаючи рішення. Якщо міські депутати погодяться нас прийняти, буду їхати із цими документами в Полтаву, клопотатися про прийняття змін до існуючого Перспективного плану, згідно з яким нас об’єднують із Озерами.

Озерський сільський голова Наталія Синяговська, до якої ми зателефонували наступного дня, про рішення своїх колег із Григоро-Бригадирівки, безумовно, вже знала. Вона сказала:

— Це право людей. Вони думають, що так буде краще. Але, як буде в реальному житті, зарах не знає ніхто.

— А вам не здається, що Озерська ОТГ помирає, навіть не народившись?

— Не потрібно надто драматизувати ситуацію. Ми боремося, ми працюємо, аби у нас була спроможна громада. Але не все від нас залежить. Хочу зазначити, що якщо Верховна Рада не прийме змін у податковому законодавстві, то жодна із сільських громад не буде самодостатньою. Адже багато підприємств, які на нашій землі працюють і отримують прибутки, податки платять в інших місцях. А без податкових надходжень не буде бюджету, а без бюджету не буде громади.

Свій коментар надав і Олександр Ісип, експерт з децентралізації. Він пояснив:

— У принципі, сільські депутати прийняли досить логічне і очікуване рішення. Про те, що місцевий люд має симпатії до Горішніх Плавнів, відомо давно. Після рішення сесії залишається втілити бажання людей у життя. Думаю, це буде нескладно. Горішні Плавні є містом обласного значення, центром громади, тому вже можна починати процедуру ліквідації Григоро-Бригадирівської сільради і приєднання території і населених пунктів до існуючої ОТГ. Єдина перепона — Перспективний план формування спроможних громад. Але в нього можна внести зміни. У подальшому такі рішення прийматиме облдержадміністрація, без обласної ради. Це ще полегшить і спростить процедуру створення громад. У цьому випадку оформити всі юридичні нюанси можна за пару місяців. А от що буде із Озерською ОТГ? От тут питань стає більше. І з’являється шанс у Світлогірського стати центром громади. Та в будь-якому разі, ми вчергове пересвідчуємося в тому, що перемагає, досягає успіху той, хто діє. Усі, хто очікує, щось вигадує, незмінно програють.

Судячи з тенденції, змін до Перспективного плану формування громад буде ще, ой, як багато.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Політика
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації