Засудженого привезли на засідання в Полтавський апеляційний суд для оскарження вироку — чоловік знайшов у приміщенні суду 4 згортки з коноплею та після засідання забрав із собою в слідчий ізолятор
11 жовтня Київський районний суд Полтави оштрафував засудженого Вадима Архипенка за те, що чоловік знайшов в приміщенні Полтавського апеляційного суду наркотик та забрав його із собою в СІЗО. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень, повідомляє ІВ «Полтавщина».
Вадим Архипенко — уродженць Оржицького району. Має середню освіту, ніде не працює, не одружений і має судимості:
- у 2014 році Оржицький районний суд за крадіжку призначив 3 роки умовного покарання;
- у 2014 році вже Апеляційний суд знову за крадіжку призначив 3,5 роки ув’язнення;
- у 2018 році Миргородський міжрайонний суд за нанесення тяжких та легких тілесних ушкоджень призначив 6,5 років ув’язнення — чоловік біля бару побився зі знайомим.
Останній вирок Віталій Архипенко оскаржував в Полтавському апеляційному суді. У січні 2019 року засудженого привезли на засідання. Він був під вартою у судовій палаті з розгляду кримінальних справ. У камері для очікування знайшов чотири паперові згортки з коноплею. Віталій Архіпенко забрав наркотик із собою до Полтавської установи виконання покарань № 23. Там, у своїй камері № 37, чоловік зберігав коноплю для власного вжитку.
26 лютого оперативники провели обшук в камері № 37 та в особистих речах засудженого вилучили вищезгадані чотири згортки. Відповідно до експертизи, загальна маса наркотику — 15,2 г. Віталія Архипенка звинуватили у незаконному придбанні та зберіганні наркотиків (ч.1 ст.309 КК України).
Між прокурором та обвинуваченим була укладена угода про визнання провини. Суддя Ольга Логвінова визнала Віталія Архипенка винним та призначила йому штраф — 850 грн.
Сподіваємося, що правоохоронці з’ясують, яким чином наркотик опинився у Полтавському апеляційному суді, адже суд — це режимний об’єкт. І чому засуджений зміг так само вільно пронести коноплю до СІЗО? Адже Полтавська установа виконання покарань № 23 — це також режимний об’єкт з охороною.