Закрити сесію і їхати з палатками до обласної адміністрації

Закрити сесію і їхати з палатками до обласної адміністрації
Микола Антонов: «Нас нагнуть і все заберуть»

Закликав своїх колег на сесії Кобеляцької райради депутат Микола Антонов.

Минулого тижня районні обранці дуже емоційно обговорювали на сесії розпорядження Держгеокадастру щодо роздачі земель на території Кобеляцького району. Під час затвердження порядку денного депутат Микола Антонов заявив, що по деяких сільських радах «їздять і відбирають землі». Такі випадки відбулися в Озерах і Шенгурах. Він запропонував надати слово голові Озерянської громади та депутату обласної ради Геннадію Коваленку. Після їх виступів більше жодних питань не розглядати і запросити в райраду народного депутата Костянтина Касая.

Голова районної ради Володимир Кішінський, у свою чергу, запропонував включити питання до порядку денного, поставити його першим, обговорити і продовжити сесію.

Першою виступила Наталія Синяговська:

— Процес захоплення землі має декілька етапів. Спершу нам повідомили з районного земвідділу, що подано 25 заяв, потім — 30 на землі резервного фонду, які знаходяться між Озерами і Колісниками. Землі колишнього колгоспу «Іскра» були віднесені до колективної власності. Коли ми почали розбиратися, на якій підставі написані заяви громадянами з Кременчука, Дніпра та інших міст, то виявилося, що там вказано лише прізвище й ім’я заявника. Немає ні адреси, ні паспорта. Тобто, ви розумієте, що це підставні люди? Ми зв’язалися з Юрієм Калюжним (керівник районного земвідділу), підняли всі рішення, коли надавалися землі соціальній сфері і запасу в 2001 році зі списками людей. Рішення надіслали в Держгеокадастр і ніби від цих людей відстали. У нас в Морозах, коли передавали землю, вона перейшла не в резервний, а в державний фонд. І на дві ділянки, як їхати з Морозів на Прощуради, розміром 16 гектарів, почали роздавати розпорядження не нашим людям. У нас 300 чоловік місцевих без землі. Що цікаво, землі знаходиться в товарному виробництві, а роздають як особисте селянське господарство. Тобто, Дежгеокадастр самовільно міняє призначення землі. Резервний фонд, 190 гектарів, обробляють Микола Запорізький, Олександр Лобанов і Микола Загребельний. Вони отримували дозволи ще в 2003 році, коли землі роздавала райдержадміністрація. Вони завжди платять. Коли ж повноваження перейшли до Держгеокадастру і фермери поїхали туди, то їм тупо відмовили. Їх заяви по вісім разів заверталися. Але хлопці продовжують користуватися, сплачують штрафи і за оренду. Хоча я вважаю, що їм — першочергове право поновлення договорів оренди. Ці гектари застовбили незрозуміло хто. А фермерський запас між Озерами і Солошиним також почали роздавати. Практично Озерянську сільську раду можна взагалі закривати, оскільки основні наші доходи — оренда землі, сільськогосподарський і земельний податки. Не буде цих земель, усе: сільські ради закриваємо і району також не буде.

Також сільський голова пояснила, що звернулась за допомогою до Геннадія Коваленка. Разом із колегою з Шенгурів поїхали в Держгеокадастр. Чувпила не було на місці. Тому їх приймав його заступник Олександр Костиря. Листи взяв.

Наталя Синяговська резюмувала, що за тиждень земель в Озерянській сільраді не залишиться. Ситуація дуже страшна і терміново треба приймати якісь міри.

Геннадій Коваленко наголосив, що Держгеокадастр не порушує закон, але цей закон недолугий, оскільки він не зобов’язує установу повідомляти про свої дії громади.

— Таке право Держгеокадастр набув з 1 січня 2019 року. Та можна робити по закону, а можна — по совісті. Тому я направив запит в установу, аби мені надали відповідь, кому протягом року надавалися землі в Кобеляцькому районі. Якщо в них є законні підстави не питати в громади дозволів, то пропоную звернутися із вимогою повідомляти сільради, які землі на їх територіях надаються і для чого. Адже там живуть люди, які теж потребують цієї землі. По всіх випадках документи на землю ще не зроблені, а надані лише дозволи на розробку проектів. Приймайте на сесії звернення, а обласна рада підтримає, — сказав Коваленко.

Микола Антонов закликав відкласти роботу, їхати з палатками до облдержадміністрації, а далі — до держгеокадастру. А то «нас нагнуть і все заберуть». Далі сесію не проводити, а йти разом обговорювати свої дії.

Анатолій Таранушич запропонував звернутися до обласних депутатів, голови Держгеокадастру і генпрокурора із проханням припинити рейдерське захоплення земель у Кобеляцькому районі, перевірити діяльність керівника обласного відділу Вадима Чувпила. У разі невиконання депутатського звернення, районні обранці залишать за собою право здійснювати мирні акції.

Далі виступив депутат обласної ради Микола Андрієнко:

— Я вставав і казав весною, коли трапилося з Прогресом, сільським головам потрібно терміново все пооформляти, щоб були громадські пасовища. Якщо у фермера земля в користуванні і не приватизована, нехай зразу приватизує, бо її заберуть. Без селян ділять… А коли адміністрації передали право розпоряджатись землями, то це не рейдерство було? Тоді нас касалося, а тепер вас! Земельний кодекс ділить землі на державну, колективну і комунальну власність. Коли прийняли новий кодекс, нестало земель фермерських, резерву колективних підприємств, стали землі запасу державної власності. Сільські голови, хоч сінокоси під пасовища для своїх людей візьміть. Хочете розпоряджатися землями, то об’єднуйтеся і створюйте громади. Я нагадаю, як у Комендантівці залишили 350 гектарів землі запасу. А ви взяли в оренду і обробляєте, а селяни її дітям залишали. Ви допоможіть їм отримати цю землю, а потім візьміть у оренду.

У результаті, депутати прийняли рішення звернутися до прем’єр-міністра, нардепа Костянтина Касая, депутатів обласної ради, Полтавської ОДА та Генпрокуратури, СБУ, управління Держгеокадастру в Полтавській області з вимогою припинити передачу земельних ділянок без погодження з громадами на території Кобеляцького району та перевірити діяльність управління Держгеокадастру в Полтавській області.

 

Спірну землю виставлять на аукціон

У четвер, 24 жовтня, районні обранці побували на сесії обласної ради, а потім зустрілися з Вадимом Чувпилом. На зустрічі були присутні й фермери, які обробляють землі на території Шенгурівської й Озерянської сільських рад.

Керівник обласного відділу Держгеокадастру пояснив, що нікому земельні ділянки не передані. Цю інформацію можна перевірити онлайн на публічній карті.

— Шенгурівський сільський голова мала до кінця цього тижня надати інформацію, скільки землі виділялось під соціальну сферу і згідно яких рішень, — пояснив Чувпило. — Керівник районного земельного відділу повідомив, що по цій сільраді 9 чоловік соцсфери потребують забезпечення. Пропоную на наступний четвер сільському голові, якщо вона буде не під крапельницею, подати список і ми подивимось, як забезпечити людей землею.

Вадим Чувпило переглянув документи на кожну спірну земельну ділянку. Виявилось, що в орендарів є розпорядження райдержадміністрації, датовані 2010–2012 роками, але немає державної реєстрації на землю. Тому земельна ділянка по всіх показниках вважається вільною. Він порадив виготовляти документацію в держпідприємствах «Інститут землеустрою» і «Центр державного земельного кадастру». І він сприятиме, аби в Києві папери погодили.

— Коли документи будуть на руках у фермерів, де колективна власність дозвіл затвердить сільська рада, де державна — Держгеокадастр, — каже Чувпило. — Зараз усі спірні земельні ділянки ми включаємо в аукціон. Якщо ви розробите проект землеустрою, подасте нам на затвердження, земельна ділянка буде виключена з аукціону. Ми маємо на це право.

І на завершення зустрічі керівник відділу Держгеокадастру додав, що причина подібних спорів — у зволіканні самих землекористувачів. Приватні організації, користуючись тим, що на кадастровій карті є білі плями, вишукуються ділянки і подаються заяви на їх отримання. Навіть якщо Держгеокадастр їм відмовить, землю вони отримають через суд.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»

1 листопада 2019, 15:22 | Кобеляки | Суспільство


1. Fuks / 1 листопада 2019, 21:11
Коля Антонов обізвався,а в 2013 бігвв геть Яника бандита,,а Януковича Віктоа Федоровича немає вже давно,дай Бог йому здоровья....Влада ж Коліназа народ..Їжте,здобули...нажаль це ще не кінець..
2. arturwanga / 1 листопада 2019, 22:06
В с Сухинiвка та с Лicне роздають тiльки тим xто приближений до сiльскоi ради, менi надали на iнформацiйний запит вiдповiдь що планують iнвентаризувати по дiлянках десь 140 га а насправдi з iншого джерела узнаю планують 500 з гаком iнвентаризувати , це рядом з Кобеляками . Cвоi cлова можу пiдтвердити документами
3. Ltava / 2 листопада 2019, 08:06
Де наш АРТЕМ ЗАХИСНИК !!!!!!!!! ? Де наш нардепук ? АУ!!!!
4. Beri Mor / 2 листопада 2019, 08:43
   Відкрити коментар, який містить ненормативну лексику
1.Fuks
« Януковича Віктоа Федоровича немає вже давно,дай Бог йому здоровья...»

Та да.Колись сміялися з Віктора Федоровича,обзиваючи його "Професором",а нинішні самопроголошені дебіли в рази тупіші від нього,не кажучи вже про Азарова.

Змінено 02.11.2019, 08:57
5. Ltava / 2 листопада 2019, 11:29
4.Beri Mor
«,а нинішні самопроголошені »


Не самопроголошені а обрані народом :))
6. Beri Mor / 2 листопада 2019, 11:54
5.Ltava
«Не самопроголошені а обрані народом :))»

Самопроголосили себе саме ДЕБІЛАМИ,Милованов прямим текстом сказав,що цього не приховує.
7. Ltava / 2 листопада 2019, 12:28
6.Beri Mor
«Милованов прямим текстом сказав,що цього не приховує.»


та то він із Коломойським хоче замирити :))
8. alist / 5 листопада 2019, 22:46
- Резервний фонд, 190 гектарів, обробляють Микола Запорізький, Олександр Лобанов і Микола Загребельний.
- А фермерський запас між Озерами і Солошиним також почали роздавати.
- Якщо у фермера земля в користуванні і не приватизована, нехай зразу приватизує, бо її заберуть.
Фермери, фермери, фермери.....

Все просто, місцеві фермерки і немісцеві пани рвуть один у одного чуба за землю. Причому і в одних і в других "душа болить" за селян і село і цим вони і прикриваються. А який буде результат, чи земля дістанеться одним чи другим, хтозна, а от звичайні жителі села остануться без неї - 100%

P.S. Підождіть трохи, поки с.г. землю продавати не почнуть, ото тоді почнеться....
9. Ltava / 6 листопада 2019, 06:39
8.alist
« А який буде результат, чи земля дістанеться одним чи другим, хтозна, а от звичайні жителі села остануться без неї - 100%»


А вона їм потрібна тільки для продажу а кому продавати їх не хвилює тож результати наперед передбачені-----кріпаки :((
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації