Вхід | Реєстрація

Без інсуліну залишилися жителі Кобеляк і Жуків

Без інсуліну залишилися жителі Кобеляк і Жуків

Кілька десятків хворих на цукровий діабет будуть змушені купляти життєво необхідний для них препарат за власні кошти. Грошей, виділених державою для забезпечення людей безкоштовним інсуліном, на весь рік не вистачило. «Дірку» своїми коштами закрили органи місцевого самоврядування. Але не всі.

У жителів Кобеляцького району, як і в усіх інших українців, котрі страждають від цукрового діабету першого типу, у 2019 році виникла серйозна проблема. Протягом багатьох років вони отримували медичний препарат інсулін, без якого не можуть обходитися, безкоштовно. Гроші на придбання ліків виділяли із державного та обласного бюджетів. Уже в 2018 році стало зрозуміло, що державних коштів не вистачає для того, щоб забезпечувати хворих безкоштовними ліками протягом всього року. «Дірку» в бюджеті запропонували залатати органам місцевого самоврядування. Саме вони мали провести додаткове фінансування. Більшість сільрад, незважаючи на існуючі власні проблеми, кошти виділили. Виключенням стала лише Кобеляцька міська рада. Міський голова Олександр Копелець навідріз відмовився фінансувати потреби своїх виборців, які хворіють на цукровий діабет. Проблему вдалося вирішити завдяки грошам із районного бюджету.

У 2019 році ситуація не покращилася. Ще у квітні поточного року, керівник Кобеляцького ПМСД Любов Коломієць направила всім керівникам органів місцевого самоврядування листи із проханням виділити додаткові кошти на придбання інсуліну. Знову ж, більшість сільських голів відреагували адекватно і гроші в бюджетах знайшли. Знову ж, Кобеляцька міська рада відмовилася фінансувати придбання інсуліну. А її керівник почав розповсюджувати інформацію про те, що держава у повній мірі фінансує потреби діабетиків. А гроші десь зникають на місцевому рівні.

Дійшло навіть до того, що до редакції зателефонував Кунівський сільський голова Віктор Варава і попрохав:

— Висвітліть, будь ласка, ще раз ситуацію з інсуліном. А то Коломієць каже, що грошей із держбюджету не вистачає, а Копелець говорить, що ті гроші на рівні району розтринькують. Мовляв, він дзвонив Лисаку (від редакції: Віктор Лисак — директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА), той сказав, що грошей на інсулін вистачає.

Для того, щоб оперувати не балачками, нехай і посадових осіб, а офіційними документами, редакція направила запити в Кобеляцьку міську раду, Кобеляцький ПМСД і Департамент охорони здоров’я. Любов Коломієць підготувала відповідь протягом години. І надала її. Про це ми повідомляли у статті «Кобелячани, хворі на діабет, не отримають безкоштовного інсуліну» (№39 (835) від 26 вересня 2019 року).

Кобеляцька міська рада відповіді на редакційний запит не надала, приславши відписку. У ній говориться, що відповідь нададуть пізніше, адже їм потрібно зібрати документи. Дивно, але факт: одні відповідають за годину, іншим потрібен місяць.

Між тим, надійшла відповідь і з Департаменту охорони здоров’я, у який редакція надсилала запит пізніше.
Департамент у листі за підписом вже згадуваного Віктора Лисака повідомляє, що річна потреба у коштах, необхідних для придбання інсуліну, становить 81 мільйон 879 тисяч гривень. А з держбюджету виділили лише 38 мільйонів 189 тисяч гривень. Різницю мають компенсувати місцеві бюджети. Тобто, якщо міський голова Олександр Копелець дійсно розповідає, що грошей на інсулін держава виділяє достатньо, а їх неправильно використовують на місцях, то чиновник елементарно бреше.

Тим часом ми поцікавилися у Любові Коломієць розвитком ситуації. Посадовець у телефонній розмові повідомила, що більшість сільрад уже виділили кошти для придбання інсуліну в повному обсязі. Жодної копійки на інсулін для своїх земляків не дали лише Кобеляцька міська рада і Жуківська сільська. Не на сто відсотків профінансували придбання ліків Світлогірська, Григоро-Бригадирівська і Придніпрянська сільради. Тобто, жителі Кобеляк і Жуків уже змушені купляти інсулін за власні гроші.

Ситуація може дещо покращитися в разі, якщо депутати обласної ради виділять додатково ще 150 тисяч гривень на ліки. Але повністю проблему ці гроші не вирішать.

А вже з квітня планується, що хворі на цукровий діабет першого типу будуть включені до програми «Доступні ліки» і отримуватимуть інсулін за електронними рецептами. Ті, хто доживе, звичайно.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Спорт і здоров'я
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації